На Покров Пресвятої Богородиці у Стрию владика Тарас рукоположив диякона

img_920214 жовтня 2016 року, в день празника Покрови Пресвятої Богородиці, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі богослужіння, єпископ уділив дияконські свячення піддияконові Тарасові Бабію. Єпархові Стрийському співслужили духовенство катедрального храму та запрошені священики.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над значенням празника Покрови Пресвятої Богородиці в житті Божого народу, владика Тарас зазначив, що це свято є насамперед пов’язане з нашим поглядом віри на сьогодення і показує материнські відносини Божої Матері до кожної людини: “Для всіх нас, християн, що живемо сьогодні, Покров Пресвятої Богородиці над нами є доказом і підтвердженням того, що через ЇЇ заступництво Господь ніколи не покидає своїх людей, Так як Вона з’явилася в константинопольському храмі, щоб покрити небесним покровом свій народ від загибелі, і сьогодні Пречиста Богородиця оберігає кожного, хто з молитвою звертається до Неї. І всім, хто до Неї прибігає, Вона дає відвагу віри та силу долати всі труднощі”.

“І сьогодні ми – українці, переживаючи чи не найважчі моменти нашої історії, як люд Константинополя та князь Ярослав Мудрий, який посвятив свою державу під Покров Пресвятої Богородиці, прибігаємо під ЇЇ покров, поручаємо себе ЇЇ захистові, з надією, що Вона ніколи нас не опустить і своїм заступництвом завжди випросить у Бога для нас рятунку. І тому ми вистояли перед важкими тягарами війни і викликами сьогодення, бо Вона продовжує нас покривати своїм небесним омофором”,- продовжив єпископ.

У контексті вшанування на свято Покрови національного свята – Дня захисника України, Архиєрей закликав з молитвою і словами вдячності віддати шану всім захисникам нашої Батьківщини, які боронили і боронять нашу свободу і незалежність: “Ми не забудемо і пам’ятатимемо в наших молитвах про всіх, хто захищав і захищає нашу Україну, тому, що Господь Бог сам про всіх нас пам’ятає і свідчить про це у сьогоднішній празник через Покров Пречистої Діви Марії”.

Завершуючи проповідь, владика Тарас наголосив: “В сьогоднішнє свято, дякуючи за всі отримані ласки і благодаті та скріплюючись у вірі, не переставаймо заносити наші благання до Христа, через заступництво Пречистої Діви Марії, нашої небесної Покровительки, словами молитви: “Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво і просимо, покрий нас твоїм материнським омофором та спаси нас”.

Після Анафори, єпископ уділив дияконські свячення випускникові Львівської духовної семінарії, докторантові Папського Лятеранського університету, піддияконові Тарасові Бабію. Кандидата введено у святилище через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім він став на коліна перед престолом, а архиєрей поклавши край омофора і руку на його голову прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставленого диякона, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Тарас вручив дияконові ризи, служебник і кадильницю, кожного разу співаючи з присутніми в храмі «Аксіос», що з грецької мови означає «достойний».

На завершення єпископ привітав новопоставленого диякона Тараса, побажавши йому вірності служінню, до якого Бог його покликав та уділив своє архиєрейське благословення. Насамкінець, владика Тарас, священнослужителі та присутні вірні, у стіп Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці молилися за мир та за усіх захисників нашої Батьківщини.

Прес-служба Стрийської єпархії