19 серпня 2017 року, в день празника Преображення Господнього, під час урочистої Архиєрейської Божественної Літургії в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що в м. Стрию, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський рукоположив у пресвітери диякона Олега Ружиловича. Цього ж дня, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії уділив дияконські свячення піддияконам Дмитрові Цапу та Любомирові Боднару.
Після читання Святого Євангелія, владика Тарас звернувся до численних вірних зі словом проповіді. Розважаючи над духовним змістом свята Преображення Господнього, єпископ зазначив: “Свято Преображення є дійсно виняткове, адже у ньому для нас трішки відслонюється таїнство слави майбутнього віку, яке в повноті об’явиться нам при другому приході Христа. У Преображенні виявляється рішуча воля Христа до принесення себе у жертву за спасіння людства, а Його остаточна перемога над злом надає цьому святові присмак радості Воскресіння. Тому Христос сам готує своїх апостолів, щоб вони зрозуміли сенс Його страждань і смерті”.
Продовжуючи, Архиєрей підкреслив, що “Голос Отця з неба сповіщає, що Христос є той єдинородний Божий Син, який об’являє людям волю Отця і є остаточним сповненням всіх Божих обітниць та єдиним Спасителем світу”, – відзначивши, що на гору Тавор Христос узяв зі собою на гору тільки трьох апостолів, які мали стати вірогідними свідками для інших, – “Преображення мало приготувати цих трьох апостолів, а через них і інших учнів Христових до найтяжчих випробувань віри, які незабаром мали настати”.
За словами єпископа, глибокий зміст сьогоднішнього празника криється і у самому слові “преображення”: “Коли Христос з’явився учням у сяйві Божественного світла, вони пережили надзвичайне захоплення, що Петро сказав “добре нам тут бути”, вони не хотіли покидати те місце, хотіли перебувати в ньому завжди. Преображення Господнє вказує на вічне життя, яке перебуває поза нашим історичним часом. Подія Преображення вводить нас до таїнства Божої слави, у світлі якого звершується преображення цілого створеного світу, а слова Петра “добре нам тут бути” вказують, що та мить була об’явленням Божого Царства, яке прийшло в силі, але лише на мить. Петро хотів його затримати, але Боже Царство не належить до земної дійсності – воно прийде і буде тривати вічно під час другого приходу Христового, а на Таворі його чудесне бачення було миттєвим”.
“Преображення не змінює у Христі нічого – Він є істиним Богом і істиним чоловіком. А на Таворі, сталася лише одна переміна – єдиними, хто змінився були апостоли. Вони змінилися настільки, що змогли побачити свого Спасителя таким, яким від самого покликання не були здатні Його пізнати. Вони побачили Христа у славі Його Божественної природи. Тому, Преображення передає глибину і суть події дотику людини до Божественної дійсності та вказує на гідність і красу людської природи, коли вона перебуває у єдності з Богом. Господь прагне повернути людині її велич через жертву свого єдинородного Сина, а тому голос Отця з хмари не був новим, просто люди його до цих пір не були здатні його почути. Від створення світу цей голос не вмовкав ні на мить, продовжуючи піклуватися про ціле створіння. Преображення теж дає відповідь на питання хто ми є та вказує на мету і завдання кожного з нас в історії спасіння. Ми є створені на Божий образ і подобу, а тому в цьому дарі, даному нам Творцем є і наше покликання – бути подібними до Бога, щоб наша преображена природа стала дійсністю людського буття”, – наголосив єпископ.
На завершення проповіді, владика Тарас побажав присутнім: “Нехай сьогодні світло Христового Преображення буде тим світлом, котре просвітить найпотаємніші закутки життя кожного з нас, щоб Боже світло проникнуло всюди і наповнило наше життя, щоб ми відкрили для себе Христа як об’явлення Бога, котрий є любов і дарує себе нам, і щоб Пребраження не стало лише історичною дійсністю, яка колись відбулася на горі Тавор, але стало дійсністю життя кожного з нас – щоб ми були з Богом. Бо лише коли ми є з Богом, не словом, а ділом, тоді світло Преображення перетворює життя кожного з нас, а через нас цю землю у Царство Боже”.
По закінченні Літургії, Єпарх Стрийський привітав отця Олега і дияконів Дмитра та Любомира, побажавши їм вірності у служінні, до якого Господь їх покликав. А насамкінець, традиційно, в день свята Преображенння Господнього, єпископи освятили первоплоди нового урожаю.
Прес-служба Стрийської єпархії