«На службі Богові, Церкві і народові»

IMG_66562 серпня 2015 року, в м. Ходорові відбувся релігійно-просвітницький захід, присвячений 150-й річниці від дня народження Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького на тему: «На службі Богові, Церкві і народові».

Захід організовано товариством «Союзу українок» (голова п. Ірина Лозинська). На свято були запрошені: міський голова Олег Коцовський, о. Зиновій Микласевич – керівник відділу архітектури і мистецтва  Стрийської єпархії, о. Мар’ян Черепанич – протопресвітер Ходорівського деканату, о. Тарас Гриців – парох церкви свв. Володимира і Ольги, а також парафіяни міста Ходорова і села Вовчатичі.

Святкову академію розпочали ведучі: о. Микола Прунак та п. Леся Дерещук – учитель Ходорвіської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, а також народний вокальний ансамбль «Ромашка» (керівник Ольга Мельник).

Під час свята, ведучі розповіли про дитячі та юнацькі роки митрополита, про шлях, який пройшов Андрей Шептицький від монаха до митрополита, а далі про його жертовне служіння Богові, церкві й народу. Урочисту академію прикрасили своїм співом хори церкви Косми і Дам’яна (керівник Богдан Катола) та церкви свв. Володимира і Ольги (керівник Ольга Мельник), дует у складі Петра Андрушківа та Наталі Сисоєвої, соло у виконанні Мар’яни Матулки, вокальний ансамбль «Ромашка».

Не можна не згадати зворушливі інсценізації гуртківців ЦДЮТ – керівник Соломія Линишин, емоційно прочитані поезії Б. Лепкого «В соборі св. Юра» Дмитром Юрчаком, В. Щурата «В суздальській тюрмі» Сергієм Татомиром, Ю. Чуб «Заповіт владики» П. Кобзарем та Ю. Бурдун, «Слуга Божий Андрей Шептицький» І. Духнієм під музичний супровід М. Макух.

Пізнавальними були невеличкі доповіді про перебування митрополита Андрея Шептицького у Ходорові Зоряни Лобойко, презентація книжки «Повернення» Ігоря Калинця, розповідь про останні хвилини життя митрополита Лесею Баторик. Цікавою була презентація фотографій про життєвий та громадський шлях Андрея Шептицького, висвітлена на екрані під час розповіді ведучих, підготована Тетяною Марків.

На завершення академії до присутніх зі словами подяки звернувся о. Зиновій Микласевич, а відтак усі спільно виконали церковний гімн «Боже, Великий, Єдиний».

Повідомила Леся Дерещук