На свято Введення у храм Пресвятої Богородиці в Стрию рукоположено двох дияконів

IMG_9329У  п’ятницю, 4 грудня 2015 року, на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці,  Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі Літургії єпископ уділив дияконські свячення Остапу Микитчину та Михайлу Глов’яку.

Єпархові Стрийському співслужили Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, духовенство катедрального храму та запрошені священики.

Співом Божественну Літургію супроводжували семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Звертаючись до присутніх з літургійною проповіддю та розважаючи над духовним змістом празника Введення у храм Пресвятої Богородиці, владика Тарас зазначив: «Бог завжди сповняє свою обітницю. Але сьогодні є празник сповнення обітниці людської, яка була зложена перед Богом. Бог є завжди вірний своїм обітницям – Він завжди дає людині те, що обіцяв. Але ключиком, яким відкривається скарбниця цих сповнених Божих обітниць є сповнення людиною своїх обітниць перед Богом. Батьки Богородиці подарували Богові своє майбутнє, найцінніше, що мали у своєму житті – своє дитя. І та дівчина, вибрана перед віками, сьогодні вводиться в єрусалимський храм, щоб започаткувати нову епоху. Новий Завіт починається з Благовіщення, але свято Введення – це мовби ключик до розуміння, що Бог потребує кожного з нас, а радше нашої вірності Йому, щоб він міг зробити нас учасниками вірного сповнення Своїх обітниць».

Продовжуючи, єпископ закликав усіх Бути вірними обітницям, складених перед Господом: у хрещенні – бути християнами і належати Богові; під час сповіді – більше не грішити і позбутися гріхів; у Таїнстві Подружжя – бути вірними один одному перед Богом аж до смерті і стати колискою, де народжуються особистості – люди; у присягах які складаються у священичому, чернечому житті та в багатьох інших моментах, якими ми заприсягнули Богові вірність, але коли отримали те, що хотіли – забули. «Вірність сповнення присяги і обітниці, – за словами владики Тараса, – є невід’ємна від нашого життя, і в присязі вірності складеній Богові, маємо дарувати Йому не щось, але себе – дати Йому право на себе. І лише тоді все, що обіцяв нам Господь стане дійсністю нашого життя».

«Просімо сьогодні Пречисту Діву Марію, щоб через Її заступництво ми у своєму житті були завжди вірні даним Богові обітницям і завжди їх сповняли так, як їх сповнила Вона та Її батьки. Щоб ми, як Богородиця стали вмістилищем живого Бога і співпрацівниками Божої творчої милосердної любові. Щоб і в нашому житті історія спасіння продовжувалася і збагачувала сучасність і майбутнє на Божу присутність у цьому світі, який через Христа має стати храмом Бога живого», – сказав на завершення Архиєрей.

Після Євхаристійного Канону розпочався чин дияконських свячень. Кандидатів уведено до святилища та тричі обведено довкола престола, після чого, поклавши на них руки, владика Тарас за волею Божою та діянням Святого Духа поставив їх у дияконський чин. Вкінці, єпископ вручив новопоставленим дияконам Остапу та Михайлу орар, служебник і кадильницю, кожного разу виголошуючи «Аксіос», що означає «достойний».

Після закінчення Літургії владика Тарас привітав новопоставлених дияконів, побажавши їм вірності служінню, до якого Господь їх покликав та подякував їх батькам, родині і духовним наставникам, які їх супроводжували у розвитку та зростанні їх покликання.

А насамкінець єпископи і всі присутні, у стіп Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці помолилися молитву «Під твою милість» за мир та щасливу долю українського народу.

 

 

Прес-служба Стрийської єпархії