На Жидачівщині моляться за узалежнених осіб

2У с. Пчани Жидачівського деканату тривають молитви за узалежнених осіб. У храмі свв. апп. Петра і Павла, з 8 березня 2015 року, перебуває копія ікони Матері Божої «Неупиваєма чаша» та ікони Пресвятої родини, яка передається парафіями Стрийської єпархії. Схожий молитовний захід пройде і в парафіях св. Великомученика Дмитрія с. Вільхівці та Успіння Пресвятої Богородиці с. Волиця Гніздичівська.

Адміністратор парафії о. Василь Попик насамперед розповів парафіянам про історію оригіналу ікони, яка відома з 1878 року. Тут зображена Мати Божа з Дитиною Ісусом, який, стоячи в чаші, благословить обома руками. Богородиця молиться за всіх грішників і призиває до Невичерпного Джерела духовної радості й відради. Вона сповіщає, що Неупиваєма Чаша небесної помочі та милосердя приготована кожному, хто до неї вдається. Ця ікона, згідно іконографії, відноситься до найдавніших зображень Божої Матері «Оранта» або «Знамення». Священик також пригадав історію освячення в Стрию 20 липня 2014 року, ікони Ліської Матері Божої, а також двобічної ікони Неіспиваємої Чаші і Пресвятої Родини. Мета з якою буде передаватися ікона з парафії у парафію – молитвою «зрушити свідомість людей, байдужих до великої проблеми пияцтва та наркоманії, надихнути їх до боротьби з цим суспільним злом». Було підкреслене значення спільноти «Матері в молитві» у житті Церкви і висловлена їм подяка за ідею виготовлення ікони та ревну працю.

Під час пребування у храмі ікон, майже щодня тут служиться Свята Літургія, Акафісти, Молебні до Матері Божої, Хресні дороги, відбуваються молитви на вервиці за зцілення від недуги пияцтва та інших негативних залежностей. Протягом тижня парафіяни можуть записати в спеціальну книгу імена осіб, за яких звершується молитва, а також у парафії є «Золота книга тверезості», в яку можуть записатися всі бажаючі з молитовними постановами, в наміренні за оздоровлення алкозалежних людей.

Для всіх парафіян була проведена наука на тему «Алкоголік не хоче лікуватись, що робити родині?», а також згадані святі, які свого часу були алкозалежними, зокрема Боніфатій, Мойсей Мурин, Флор та Лавр, проте покаялися і сподобились своїм життям осягнути вінець святості.

У парафії також відбувається щира молитва за українських військовослужбовців, за зміцнення української родини, за мир і процвітання нашої держави України.

о. Василь Попик,
адміністратор парафії
свв. апп. Петра і Павла