На Жидачівщині вшанували о. Михайла Вербицького

IMG_024523 серпня 2015 р. у парафії с. Баківці на Жидачівщині вшанували пам’ять творця музики національного гімну України священика Української Греко-Католицької Церкви о. Михайла Вербицького.

З нагоди святкування цього року 200-ліття з дня народження видатного Українця о. Михайла Вербицького громада села та запрошені гості зібралася у храмі Положення Ризи Пресвятої Богородиці, щоб вшанувати постать священика, мелодія авторства якого до гімну «Ще не вмерла України» сьогодні на устах усіх українців.

Молитовний захід розпочався з молитви «Отче Наш» на музику о. Михайла Вербицького.

Після цього, усі присутні мали можливість пізнати життя і творчість о. Михайла Вербицького, який сьогодні навчає нас любити свою Батьківщину. Проживши коротке земне життя, народившись у родині греко-католицького священика, досвідчивши тягар сирітства 10-літньому віці, здобувши музичну освіту він збагатив свій український народ творами свіцької та духовної музики. Як священик у мелодії гімну України зумів передати духовну глибину українського серця, яке любить свою землю.

Спільно заспівавши гімн України процесійно вирушили до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні та новітнім Героям, які віддали життя за незалежність України. Ці Герої співаючи слова гімну: «Душу й тіло ми положем за нашу свободу…», віддали найцінніше своє життя за мир у своєму домі. Творячи молитовну пам’ять творців національного гімну «Ще не вмерла України» о. Михайла Вербицького та Павла Чубинського молилися за новітніх героїв України та за дар миру на наших землях.

На завершення цієї пам’ятної події відбулися культурні урочистості присвячені 24-ій річниці незалежності України, які підготували громади сіл Баківці, Квітневе, Репехів та Трибоківці.

Повідомив о. Андрій Соколовський