«Нехай свято апостолів Петра і Павла стане для нас святом торжества християнської логіки любові», – владика Богдан на парафії святих Петра і Павла в Стрию

IMG_571712 липня 2015 року, Преосвященний Владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, відвідав парафію святих верховних апостолів Петра і Павла в м. Стрию, де з нагоди храмового празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

При вході до храму, єпископа зустрічали численно зібрані парафіяни на чолі з парохом о. Романом Яцівим, який від імені усієї громади привітав єпископа і попросив про молитву та благословення для цілої парафії.

Після євангельського читання владика Богдан звернувся до присутніх з проповіддю. Розважаючи над життям і подвигом святого апостола Петра, єпископ зазначив: «Подібно як до Петра, Господь приходить до нашої праці, приходить туди, де ми маємо клопоти. Бог є з нами там де ми є, там де нам є найважче. Бог є на війні, Бог є в наших щоденних клопотах, а нам головне відчути присутність Бога в нашому житті. Він щоразу каже кожному з нас “відпливи на глибінь”, навіть якщо це є наша щоденна, рутинна праця. І ми побачимо, як наша праця буде благословенна Господом».

Владика Богдан зауважив, що на зразок святого Петра, найголовнішим у житті людини є зробити вибір у сторону Христа: «Вибір в сторону Христа – це є фундаментальний вибір в нашому житті. Куди б ми не йшли, що б ми не робили. “До кого підемо, Господи, в Тобі є слова життя вічного”. Цими словами святий апостол Петро завжди вказує всім нам на Христа».

Далі, Архиєрей наголосив: «Як бачимо апостоли Петро і Павло заради Христа покинули все і Господь не заощадив їм терпінь. І це терпіння вони вважали для себе найвищою нагородою. Якщо ми терпимо, несемо хрест, то Бог дав нам нагороду і так ми йдемо до неба. “Бог хоче поділитися з нами частинкою своїх терпінь”, так свого часу писав митрополит Андрей Шептицький».

«Тому, нехай свято апостолів Петра і Павла, – сказав на завершення преосвященний владика Богдан, – для нас стане святом торжества християнської логіки любові і зросту в Божому житті. Щоб ми завжди пам’ятали, за що ми маємо молитися, щоб наша віра не послабла. І щоб ми пам’ятали, якщо терпимо, то ми є на доброму шляху, так як зробили це верховні апостоли Петро і Павло. І немовби крізь віки чуємо слова з послання апостола Петра: “Тіштеся тим, що треба тепер посумувати у деяких досвідах, що ваша віра буде цінніша від тлінного золота стала вам на спасіння”. Гіркий досвід переходить зараз наша Україна. Але ми в ніякому разі не маємо права відступати або нарікати. Дякуймо Богові, як це робили верховні апостоли Петро і Павло і нехай наша віра завжди зростає за їхніми молитвами».

По закінченні Божественної Літургії, єпископ привітав усіх парафіян з храмовим празником. У свою чергу, о. парох Роман Яців, подякував Владиці Богдану за візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання. А насамкінець відбулося освячення води і процесійний обхід навколо церкви.

Прес-служба Стрийської єпархії