Обов’язок чоловіка у шлюбі

У неділю, 22 жовтня, на парафію Собор Пресвятої Богородиці смт Дашава завітало подружжя Ігор і Надія Колпинські. Для подружніх пар вони провели чергову лекцію під назвою «Обов’язок чоловіка у шлюбі», яка є продовженням великого курсу «Божий задум для вашого шлюбу». Виявилося, що чоловік має всього лише один основний обов’язок у подружжі: любити свою дружину. Про це каже св. Апостол Павло у посланні до Ефесян: «Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву й видав себе за неї» (5, 25).

Ігор і Надія старалися вияснити, що ж означає по-справжньому любити свою дружину. Найперше вони пояснили, що любити – це наказ для чоловіка, Божа заповідь, а не опція, яку можна виконувати, тільки коли є бажання. Любити – означає постійно трудитися, рухатися, бути діяльним. Любити – це продовжувати підкорювати серце дружити своїми вчинками та ставленням до неї. Любити дружину – це поставити її добро, а також добро всієї сім’ї вище за власні інтереси. Згідно із Божим задумом, чоловік – голова, лідер сім’ї (про це йшлося на попередній лекції). Тому основна відповідальність за охолодження подружніх відносин і пригасання любові лягає саме на чоловіка.

У другій частині відбулося жваве обговорення представленої теми. Учасники ділилися роздумами та прикладами із свого життя. Відтак Ігор і Надія описали діяльність «Руху християнський сімей». А ще розповіли про романтичні побачення для подружніх пар. Це такі собі систематичні зустрічі між чоловіком і дружиною, які мають відбуватися у незвичному і небуденному контексті. Якщо є можливість, то потрібно кудись виходити, щоб побути наодинці та поспілкуватися. А якщо немає такої можливості, то «зустрітися» можна навіть вдома на кухні. Однак, варто якось змінити обстановку, прикрасити цю зустріч. І старатися обговорювати не щоденні побутові проблеми, а спілкуватися на такі теми, на які бракує часу у буденному ритмі життя.

 

Повідомив о. Орест Демко

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.