Отець Олег Кобель: «Спільнота, яка продукує багато бесід, але немає роботи, завмирає»

У проекті «Інша проповідь» від молодіжного християнського порталу «ДивенСвіт» і Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ духівник молоді й адміністратор храму о. Олег Кобель розповів про свої методи робити з молоддю на парафії преподобної Параскевії Терновської, Стрийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви в с. Кавське на Львівщині.

Отець Олег Кобель розпочав у селі роботу з молоддю на основі досвіду служіння в м. Стрий. Спершу, розповідає священик, заохочував молодих людей поїхати в табори. «Щоб познайомити між собою, створити християнську спільноту на основі християнських таборів», – каже отець.

Також священик почав служити Літургії для дітей, молоді. За його словами, такі Служби Божі дуже популярні серед дітей та молоді. На дитячу Літургію приходить до 50-60 дітей.

З часом на парафії утворилося кілька спільнот. «Будучи в Молодіжній комісії, я бачив потребу у створенні спільнот вузького спрямування, наприклад, спортивної чи пов’язаної зі співом… Вважаю, це важливо, бо молоді люди збираються саме навколо своїх інтересів. І разом із цим наближати їх до Христа», – зазначає священик.

«Я походжу з цієї парафії, – розповідає отець-диякон Михайло Голов’як, – з цього села. Спільнота, до якої я належав,  – “Вівтарна дружина”. Будучи в ній, я бачив священика, який працює з нами… Ми їздили на християнські спортивні табори, зустрічалися з молоддю з інших парафій. На таборах бачив приклади семінаристів… І, власне, приклад цих хлопців побудив мене теж стати священиком».

Отець Олег Кобель, крім усього іншого, відомий своїм захопленням настільним тенісом. «Завдяки спонсорам, – розповідає він, – ми придбали тенісні столи, і з цього розпочалася наша секція з настільного тенісу – спортивна спільнота. Маємо в цьому гарні успіхи – наші діти їздять уже на обласні змагання…».

За словами отця, діти горнуться до священика, але все одно потребують жіночого крила. «І дуже гарно, коли на парафії є сестри. З монахинями можна і гори перевернути. Але якщо немає можливості, щоби прийшли монахині, то має прийти дружина на допомогу своєму чоловікові», – зауважує адміністратор парафії Преподобної Параскевії.

Дівчата з рукодільного гуртка «Перепілка» розповідають, що з ними займається їмость Ірина – дружина о. Олега Кобеля. «Вона нам підказує, допомагає, надихає на нові ідеї», – розповідають дівчата.

Листівки, які діти виготовляють на гуртках, продаються на парафії. Ці кошти йдуть на допомогу багатодітним сім’ям.

«Спільнота, яка продукує багато бесід, але немає роботи, завмирає», – стверджує о. Олег.

Для планування заходів на парафії відбувся з’їзд, собор парафії. За словами священика, на ньому також намагалися використати напрацювання єпархіального собору, щоб імплементувати їх на парафію преподобної Параскеви Терновської…

«Багато коштів парафії витрачається саме на роботу з молоддю. І щодо цього на парафії ніколи не виникає жодних суперечок», – розповідає священик.

Крім поїздок, дітей організовують на різні акції в селі, наприклад, на екологічні. За словами отця, діти кілька смітників ліквідували в селі, у лісі, біля озера…

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.