Отця Володимира Груцу, ЧНІ призначено єпископом-помічником Львівської архиєпархії

hrucaУ четвер, 14 січня 2016 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного ієромонаха Володимира Груци, ЧНІ, дотеперішнього магістра новіціяту у Львівській Провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя та синкела Стрийської єпархії у справах монашества – єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Баганни (Dioecesis Bahannensis).

З цієї нагоди Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський, Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник та вся єпархіальна спільнота щиросердечно вітають владику-номінанта Володимира. Нехай Всемилостивий Господь благословить і провадить Вас. Бажаємо Вам сміливо крокувати дорогою, що її Бог Вам приготував. Засилаємо до Господа молитви, щоб обдарував Вас своїми дарами у Вашому служінні.

 

Біографія о. Володимира Груци, ЧНІ

Народився 19 серпня 1976 року у м. Добромиль на Львівщині.

19 серпня 1994 року вступив до новіціяту редемптористів.

19 серпня 1995 року склав перші обіти.

19 серпня 2000 року – довічні обіти.

12 липня 2001 року – рукоположений на священика владикою Андрієм (Сапеляком).

Філософію вивчав у м. Краків (Польща), а студії богослов’я здобував у м. Тухів (Польща) та м. Іннсбрук (Австрія), де здобув ступінь магістра. Тема магістерської праці: «Богослов’я Великої Суботи в Ганса Урса фон Бальтазара і його розуміння в Українській Церкві».

Після пасторального року знову скерований на продовження богословських студій до м. Іннсбрук, де в 2008 році на місцевому університеті здобув ступінь доктора богослов’я в галузі догматики, зокрема Святих Тайн.

Тема дисертації: «Свята Тайна Покаяння у світлі Христового Воскресіння».

В часі перебування в Іннсбруку співпрацював, а згодом очолював пасторально-консультативний центр, який є спільним проектом монаших згромаджень та місцевої церкви.

В 2009-2013 виконував завдання директора студій у Львівській Провінції Редемптористів. Зараз є магістром новіціяту та Синкелом Стрийської єпархії у справах монашества.

uk.radiovaticana.va
news.ugcc.ua