В Перемишлянах говорили про екологію

perm17 березня 2015 року в м. Перемишляни відбулася зустріч голови комісії Стрийської Єпархії “Мир і справедливість” о. Олега Кобеля зі студентами місцевого ліцею та учнями школи №2 ім. о. О. Ковча, під час якої священик порушив питання екології та збереження довкілля.

Передумовою такої зустрічі стали ряд заходів парафії, що відбулись на парафії Св. Миколая у Перемишлянах. Зокрема, протягом минулого тижня у храмі щодня виголошувалися науки на цю тематику, в п’ятницю люди молилися екологічну Хресну Дорогу, а в неділю, 15 березня, під час Божественних Літургій священики зачитали звернення Єпарха Стрийського владики Тараса Сеньківа на Великий Піст.

Зустріч почалася молитвою до Бога Творця. Після цього о.Олег розповів про створення мережі Бюро екології в Стрийській Єпархії, основні його завдання та напрямки діяльності, які вже втілюються завдяки проведенню різних заходів.

На думку доповідача, важливо донести кожній людині, зокрема християнину, правду про те, що світ створений Богом і в своїй красі є відображенням Божественної краси, приготованої для людини. Завданням людини є правильно користуватися цим Божим даром, зберігаючи гармонію з Творцем і світом. Відтак, священик пояснив яким чином сучасна людина шкодить природі, а отже собі та ближнім, як можна запобігти цьому, а також розкрив поняття екологічного гріха, міру його важкості та обов’язкове виявлення у Сповіді.

Після цього відбувся перегляд фільмів, в одному з яких було представлено можливу долю нашої планети у випадку непошани до природи, яка є даром Божим. Переглянуті фільми допомогли зрозуміти, що природу потрібно цінувати і берегти  не тільки з погляду економії, а й з погляду християнина. Це має бути виявом віри, щоби давати особисте свідчення як добрий приклад до наслідування для ближніх своїх.

Також о. Олег говорив про створення молодіжного екологічного руху в Єпархії і запропонував взяти в ньому участь, а ще повідомив про проведення  конкурсу “Відповідальність за створіння” та відзначення 28 березня Дня землі.

За матеріалами ugccsm.org.ua