Паломники Стрийської єпархії молитовно вшанували блаженного священномученика Омеляна Ковча

майданек18 березня 2016 року, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, разом із духовенством та мирянами взяв участь у щорічній прощі до «Майданека» – концентраційного табору біля м. Люблін (Польща). Це місце є знаковим для Стрийської єпархії, оскільки тут служив і загинув блаженний отець Омелян Ковч, багатолітній парох міста Перемишляни.

Програма паломництва розпочалась біля Пам’ятника боротьби і мучеництва із спільної молитви та панахиди за всіх, хто загинув в горнилі тоталітарних систем нацизму, комунізму та сучасної пост-радянської диктатури. Відтак, біля меморіальної дошки зі словами о. Омеляна Ковча: «Тут (у пеклі на землі) бачу Бога – Бога, який однаковий для нас, без огляду на наші релігійні різниці» учасники прощі мололися молебен на прославу блаженного Омеляна Ковча. В кінці молитви зі словом до присутніх звернувся владика Богдан, який найперше звернув увагу на особливість часу, в якому проходить проща – це час Великого Посту, коли Вселенська Церква переживає час Христових страстей, прямуючи до Світлого Христового Воскресіння. «Стоячи на цьому святому місці, бачиш хресну дорогу народів Європи. Час страждань відклав відбиток на багато поколінь наперед. І ці покоління, перебуваючи тут, дякували Богові за час миру, в якому тривала їхня загальнолюдська та християнська формація. За цей мир ми прагнемо подякувати блаженним, котрі тут перейшли поріг вічності. Зокрема нашому блаженному Омеляну Ковчу, який став носієм  миру серед війни».

Також, єпископ відзначив жертву служіння закатованого священика для Церкви та народу, що разом переживали ці терпіння. «Про особу блаженного уже сказано багато прекрасних слів. Та завжди матимемо його як священика божої волі, бо не хотів, щоб стежками його долі ходив хтось інший. В його особі маємо образ Христового Воскресіння, бо ласку благословити має більшу той, хто більше перетерпів. Тому враз із псальмопівцем може сказати : «Я не вмру, а житиму, і оповідатиму про діла Господні».

«В його особі рівно ж, бачимо зерно, яке впало, і принесло добрий плід. Це дає нашим народам впевненість, що після Страстей завжди приходить Воскресіння. І нехай жертва наших блаженних не буде змарнована», – мовив владика Богдан.

Вражаючою миттю для паломників стала дорога в’язня, яка розпочиналась від брами концентраційного табору та закінчувалась в крематорію.

 

 

Прес-служба Стрийської єпархії