Паломництво з Жидачева до Страдча

“Не хлібом єдиним живе людина…” А особливо у дні Великого посту кожен, хто вважає себе християнином, шукає духовної поживи. Тому спраглі неї у цей час практикують паломництво. Саме такий вид духовної практики обрали для себе вчителі Жидачівського НВК, які у п’ятницю 23 березня разом з отцем Ярославом Туриком, священиком церкви Воскресіння Господнього м. Жидачева, відправились до неймовірного паломницького місця для тисяч і тисяч християн з усієї України – Страдча.

Емоції та враження від цієї поїздки неможливо описати звичайними словами. Благодать і умиротворення… Оці два слова, які найвлучніше передають той душевний стан, який опанував усіма прочанами одразу по приїзду в це святе місце. Божественна Літургія, яку служив отець Ярослав, Свята Сповідь зі Святим Причастям, дуже змістовна та душевна бесіда з місцевим священиком і нарешті, сама Хресна Дорога… 14 стацій сосновим лісом… звивисті спуски… стрімкі підйоми… звичайна лісова стежка. Та це й недаремно… Прочанин хоча б на якийсь мізерний відсоток має відчути, як невимовно тяжко було долати Свій Хресний Шлях Ісусу. А Він, зранений, обезсилений, скривавлений, ще й ніс на Собі Хрест. Шлях на Голгофу на смерть. Кожна стація наближала Його ще на один крок до Кінця, який стане Початком чогось Великого… як згодом з’ясується – Воскресіння. Отакі думки під безперервні молитви вирували, мабуть, у головах кожного, хто долав цей шлях. І кожен порівнював з ним свій власний, розуміючи, якими ж нікчемними є наші хрести проти Хреста Того, Хто добровільно й свідомо йшов на смерть за кожного з нас.

Ця паломницька поїздка закарбується в пам’яті назавжди. Ми отримали повний відпуст. А разом з тим ми отримали Божу Благодать бодай на мить відчути себе поруч з Тим, Хто, піднімаючись на Голгофу, жертвуючи за нас Своїм Життям, тим самим дарував нам життя вічне. Слава Богу за все!

 

Повідомила Валентина Матвіїв

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.