Парафіяни громади УГКЦ в Жидачеві активно взяла участь в акції «Година Землі»

Заходи екологічного спрямування, які були проведені в м. Жидачеві: 1. Екологічна акція, яка розпочалася спільною молитвою за збереження Богом сотвореного світу та екологічна наука в якій священик заохочував долучитися до акції Година Землі» в Жидачівській гімназії ім. Омеляна Партицького яку провів о. Роман Котів. 2. 21 березня – Міжнародний день лісу.

Учасники клубу “Юні лісові рейнджери” – співорганізатори міської акції “Посади дерево”. Разом із рейнджерами в акції брали участь: міський голова Володимир Левко, представники апарату міської ради – Ярослав Турченяк, Ярослав Гаврильчук, Наталя Данилів, депутат міської ради, учасник АТО, Михайло Микитин. Захід мав за мету вказати на глобальність проблеми збереження природи, лісу та, водночас, збагатити благоустрій міських та прилеглих територій зеленими насадженнями.

Юні лісові рейнджери Жидачівської гімназії висадили саджанці хвойних та листяних порід дерев на Алеї Героїв Небесної Сотні, площі Свободи та у сквері імені Т.Шевченка, а також на подвір’ї гімназії ім. О. Партицького.

 1. Екологічна акція, яка розпочалася спільною молитвою за збереження Богом сотвореного світу та екологічна наука, в якії священик заохочував долучитися до акції «Година Землі» в Жидачівській СШ № 2, яку провів о. Роман Котів
 2. Екологічна катехиза в молодших класах Жидачівського НВК № 1, в якій дітям, котрі готуються до першої Сповіді і урочистого Святого причастя розповідали про екологічні грихи та їх наслідки – катехизу провів о. Ярослав Турик.
 3. Екологічна акція, яка розпочалася спільною молитвою за збереження Богом сотвореного світу та екологічна наука, в якії о. Ярослав Турик заохочував долучитися до акції «Година Землі».
 4. Оголошення в районній газеті «Новий Час» про акцію «Година Землі»
 5. Впорядкування парафіяльного фруктового саду.
 6. Парафія Воскресіння Господнього долучилася до акції «Сад миру» – були посаджені саджанці яблунь, які посадив о. мітрат Василь Юрів.
 7. Екологічна акція «Весняна толока» – 24 березня 2017 року працівники Міської ради, комунальних служб міста, за участі юних лісових рейнджерів Жидачівської гімназії провели толоку на території ландшафтного заказника «Базиївка» й біля стадіону «Авангард». Учасники толоки прибрали від сміття, сухого листя та гілля місця відпочинку в підніжжі гори, навели лад в альтанках та на території навколо них, очистили від чагарнику в’їзд на стадіон. На початку екологічної стежки встановлено інформаційні стенди та доповнено ансамбль зелених насаджень молодими ялинами. Юні захисники природи – лісові рейнджери під керівництвом свого наставника вчителя гімназії Олександри Баранкевич долучилися до встановлення нових та оновлених вказівних знаків вздовж екологічної стежки і висадили у заказнику кілька десятків молодих саджанців дуба.
 8. 24 березня о. Василь Юрів провів Екологічну «Хресну дорогу»
 9. 25 березня о. Роман служив Екологічну Хресну Дорогу для дітей.
 10. В м. Жидачеві в районі вул. Данила Галицького були висаджені молоді дерева та проведене прибирання території.
 11. Парафія Воскресіння Господнього долучилася до акції «Година Землі» – світло вимкнули.
 12. В неділю на трьох Божественних літургіях священики храму виголошували екологічні проповіді.

 

Повідомив о. Ярослав Турик, екореферент

 

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.