Кожного року великодні свята є прописані в календарях червоним кольором. А вже від кожної людини залежить, чи це будуть її особисті свята. У пережитті «особистої Пасхи» допомагають відповідні богослужіння.
Пасхальні богослужіння у Кохавині розпочалися вже в четвер вдячністю за дар установлення Євхаристії та Священства. Ввечері була звершена Страсна Утреня, в часі якої священики монастиря св. Герарда по черзі читали 12 Євангелій.
У Страсну П’ятницю була виставлена плащаниця, в якій наш народ завжди знаходить розраду, особливо в часі політичної та економічної несправедливості. Сотні прихожан відпустового місця та паломників прибули до Кохавини поклонитися плащаниці.
Провідним мотивом у текстах Єрусалимської Утрені є подія «Сшестя Христа до аду», яка у вечірніх сутінках допомогла вірним роздумати над суттю страждань, смерті та Воскресіння Ісуса Христа. Вже незадовго, в суботу ввечері ікона «Сшестя до аду» була в центрі процесії між богослужіннями Надгробного і Пасхальної Утрені, яка розпочалася перед зачиненими дверми храму.
Подія Христового Воскресіння є чудовою проповіддю для всіх народів світу, тому в часі Святої Літургії Євангеліє було зачитане в сімох мовах. В часі великодніх свят на подвір’ї перед кохавинським собором мали місце гаївки. Також було звершено пасхальний парастас на цвинтарі та благословення гробів. Саме на цьому місці найбільше промовляють своєю актуальністю слова: «… і тим, що в гробах життя дарував».
Нехай будуть обдаровані великодніми очима всі, хто ще в дорозі до вічності!
Редемптористи з Кохавини