Пастирський візит владики Тараса на парафію Благовіщення Пречистої Діви Марії

7 квітня 2017 року на парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії у м. Стрию Преосвященний владика Тарас (Сеньків) з нагоди храмового празника очолив Архиєрейську Божественну Літургію, в часі якої єпископ уділив дияконські свячення випускнику Львівської духовної семінарії Святого Духа Юрію Кіцері.

Після тексту Євангелія про подію Благовіщення владика Тарас розважав над словами архангельського привітання, розкриваючи зміст слів «благодатна» і «благословенна», які наповнили життя Марії тривогою та болем, від яких людина дуже часто втікає. Також, вдивляючись у постать Діви Марії, єпископ зауважив важливу деталь у її відповіді Господеві – Марія «почула» Бога, бо її життя було постійною молитвою, діалогом з Всевишнім.

«У цій миті Благовіщення Марія сказала «так» в імені усіх людей. Проблема полягає у тому, що ми живемо у переповненому шумом внутрішньому світі, серед якого дуже часто не чуємо тихого і лагідного голосу Божого. А ще більше боїмося його почути, бо це благословення приносить нам щось зовсім протилежне до наших мрій», – сказав Архиєрей, розглянувши приклади з старозавітного періоду про послух людини Богові та миті, коли Господь промовляє.

Також, владика Тарас назвав фактор ризику, котрий очікує християнина і підкреслив момент трагедії для людства, який наступає, коли Бог замовкає: «Цей світ є ворожий людині, котра хоче жити з Христом. Тому дорога Пречистої Діви Марії, оце «благословення» Боже, видалась трагедією, котра завершилась прославою. І від тієї миті Благовіщення ціле людство покликане відповідати Богові «так». Бо, якщо людина не чує Боже слово, звернене до неї, то Божу мовчанку почують всі».

А на завершення єпископ закликав дбати про те, щоб у серці був простір свободи і тиші, в якому лунав би Господній голос, і щоб цілим своїм життям відповісти на Його покликання.

Після закінчення Літургії владика Тарас привітав усіх присутніх з престольним празником і передав до храму Антимінс, освячений ще Митрополитом Сильвестром Сембратовичем у 1887 році під час чину посвячення церкви. Цікавим є той факт, що історичні джерела того часу говорять про 11 мощей святих, котрі було зашито в цьому Антимінсі.

 

Прес-служба Стрийської єпархії

 

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.