Пастирський візит владики Тараса на парафію блаженного Миколая Чарнецького в м. Стрию

kadr-rizdvo-2017-00-00-529 січня 2017 року, в день празника святого первомученика і архидиякона Стефана, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський відвідав парафію блаженного священномученика Миколая Чарнецького в Стрию, де очолив Архиєрейську Божественну Літургію та звернувся до присутніх з пастирським словом. Біля входу до храму єпископа зустріли парафіяни на чолі зі священиками о. Олегом Овсяником та о. Юрієм Лесишиним.

Звертаючись до присутніх зі словом проповіді та розважаючи над величчю свята Різдва Христового, владика Тарас зазначив: “Свято Різдва відкриває нам велику правду нашої віри, а передусім те, що Бог народився для нас, бо на відміну від інших релігій, християнство проповідує Бога, який прийшов до людини, як Слово, котре сталося тілом і поселилося між нами. В цій правді об’являється нам таїнство Бога, такого, яким Він є”.

“У таїнстві Різдва, як історичної події, є скрите ціле життя всього людства, тому що Бог, який нас потребує і нам довіряє, об’являє нам, що він нас любить. Триєдиний Бог, даруючи нам себе у своєму Сині, Господь показує нам, що любити – це жити для іншого. А тому, на відміну від усіх інших релігій, ми християни не мусимо шукати шляху до Бога, бо він є вже присутній у кожній миті нашого життя. Він є той вічний незбагненний Бог, який вступив у цей світ, у цей простір нашого обмеженого і нужденного людського життя, щоб принести мир, який полягає в єдності людини з Богом”, – продовжив Архиєрей.

Також, проповідник закликав присутніх, за прикладом святого Стефана який “ціною свого життя, приніс свідчення про божество Ісуса Христа, про Бога який перший приходить до людини, нести світло у світ, який є релігійний, але дуже часто є без Бога. Хай нинішнє Різдво стане для нас ще одним кроком для відкриття Бога, який є любов, – Отця, Сина і Святого Духа, Бога, який є для нас”, – наголосив єпископ.

Завершуючи, владика Тарас зазначив: “Зі свята Різдва починається нова історія людства – Бог став людиною, і світ став інший. І ця історія продовжується далі: історія людства, історія спасіння та історія нашого життя. Але лише там, де буде відвага дати Богові місце у своєму житті, тільки тоді, коли ми відкриємо величність Божої доброти та безкінечність Божої любові, знайдемо собі сили бути вірними Йому так, як святий первомученик і архидиякон Стефан та інші, завдяки свідоцтву яких ми сьогодні теж можемо називати себе християнами. І відповідь, яка очікується від нас – не є вмерти за Христа, але передусім – жити для Христа, щоб різдвяне світло нести у цей світ, який потопає в темряві ночі, безбожності та ідолопоклонства”.

Після закінчення Літургії, владика Тарас привітав усіх іменинників та іменинниць, а також всіх парафіян з різдвяними святами. У свою чергу, о. Олег Овсяник подякував єпископу за пастирський візит, спільну молитву та глибокі слова духовного повчання.

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.