Перший у Стрийській єпархії вертеп еко-спрямування поставили у Кавську на Стрийщині

vertСвято Богоявлення на парафії прп. Параскеви с. Кавське Стрийської єпархії дістало екологічне прочитання через екологічний вертеп, який поставили діти та молодь парафії після вечірні на подвір′ї дому священичої родини. На нашій парафії є звичай, що всі жінки після вечірні у день Богоявлення щедрують для священичої родини. Саме для них було представлено перший у Стрийській єпархії екологічний вертеп, написаний та виданий Екобюро УГКЦ. Ініціатором створення вертепу став о. Олег Кобель, а втілили в життя його п. Ірина Кобель та Ірина Івашків, аніматор, яка брала участь в управі екотабору “Зелен-Світ”.

Діти дуже ретельно готувалися до виступу, створювали костюми і грали, як справжні артисти, щоб донести своїм слухачам основну думку вертепу. Вона полягала в тому, що створіння стало співучасником Божого втілення, а людина повинна уникати прагнення до матеріального збагачення, яке стається каменем спотикання на шляху до Бога. Парафіяни оплесками привітали членів вертепу, який ще неодноразово матиме змогу виступити як цього, так і наступного року.

Таким був день свята Богоявлення на одній із парафій УГКЦ. В цьому святі криється чимало потужних сигналів на користь зміни думання кожного християнина. Уважний слухач в часі читання молитви священика на освячення води, неодмінно помітить те, що Господь об′являється всьому створінню, всім стихіям природи. І природа разом із людиною прославляє свого Творця, що низходить до свого створіння, щоб визволити з влади гріха. Поборюючи гріх в собі і світі, ми стаємося співпрацівниками самого Бога в цьому світі.