Подячна проща до чудотворної ікони Богородиці у Тучному

DSC04890У суботу 28 травня 2016 року, відбулась піша проща до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці у с. Тучному, що на Перемишлянщині. У паломництві взяли участь молоді і старші парафіяни сіл Баківці, Репехів, Бертишів, Трибоківці і Квітневе Жидачівського району, у загальній кількості 50 осіб. Духовними провідниками прощі були о. Андрій Соколовський та о. Анатолій Доманський.

При вході у село, прочан зустрічав о. Ярослав Кондратик, адміністратор парафії, який розповів історію цього чудотворного місця. Прибувши до парафіяльного храму, паломники взяли участь у Божественній Літургії, та численно приступили до Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії. На завершення прощі усі склали подяку Господеві і Пресвятій Богородиці, за отримані ласки і постановили зробити це паломництво щорічним.

Повідомив: о. Анатолій Доманський
Адміністратор парафій Трибоківці і Квітневе

Довідка:

На початку XVII ст., поблизу села Тучне, пастухам з′явилася на пні ікона Пресвятої Богородиці. Селяни намагалися перенести її до церкви, однак ікона дивом поверталася на попереднє місце. Після молитви та постанови звести на цьому місці храм, її повернення припинилося.

У 1690 році тут було збудовано дерев′яну церкву, а в 1900 році, на її місці постав мурований храм, де чудотворна ікона зберігається досі. В 1902 році папа Лев XIII надав іконі повний відпуст у дні Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та Переставлення св. ап. і єв. Івана Богослова (9 жовтня) і «по празденствах».

Збереглися документальні записи, що у 1690, 1711 та в 1712 роках ікона плакала. Тут також зазначено, що ікона вже була у цей час коронована.

18 квітня 2008 року, владика Юліян Ґбур, єпарх Стрийський, вніс Тучнянську ікону до реєстру чудотворних ікон УГКЦ. 24 жовтня 2010 року відбулося відновлення її коронації, яке здійснив владика Тарас Сеньків, апостольський адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ.