Покров Пресвятої Богородиці – релігійне і національне свято

Фото Покрова11 жовтня 2015 року, в храмі свв. апп. Петра і Павла с. Пчани, на Жидачівщині, дитяча спільнота «Діти світла», з ініціативи о. Василя Попика, після Літургії провела тематичний захід: «Покров Богородиці – релігійне і національне свято».

Діти розповіли парафіянам, які всі залишилися після спільної молитви, про різні аспекти свята: історичний, релігійний, патріотичний, виховний. Мета тематичного заходу полягала в тому щоб, розповісти історію встановлення свята Покрови Пресвятої Богородиці, заохотити парафіян ще до більш ревної молитви за наших військовослужбовців нагадати їм про справжню радість материнства, про повагу до жінки, про давні українські християнські традиції і звичаї подружнього життя.

А також – звернути увагу на те, що  з 2014 року указом Президента України Петра Порошенка на свято Покрови призначено День захисника України і наш обов’язок вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.

Кожен з нас повинен сприяти дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. Побудувати міцну державу можна тільки на міцному духовному фундаменті. Пресвята Богородиця вчинила наші клопоти своїми клопотами, вона як наша духовна мати, готова в любий спосіб послужити нам, щоб ми були щасливі і спасенні. Свято Покрови Пресвятої Богородиці можна назвати теж святом надії на краще сьогодення і майбутнє.

На закінчення тематичного заходу Марічка Козак заспівала пісню про Пресвяту Богородицю, а о. Василь висловив слова подяки спільноті «Діти світла» за змістовні розповіді про свято Покрови і всі присутні заспівали пісню «Під твою милість» за українських військовослужбовців.

о. Василь Попик,
адміністратор парафії свв. апп. Петра і Павла
с. Пчани