Повідомлення щодо суспенди о. Зіновія Бенся

Станом на сьогоднішній день, в парафії Святого Духа м. Городок Городоцького деканату, захопивши храм, незаконно продовжує священнодіяти суспендований священик Зіновій Бенсь. З метою запобігти неправильному тлумаченню та розповсюдження чуток, щодо канонічного стану священика Зіновія Бенся, повідомляю, що кара суспенди накладена на о. Зіновія Бенся надалі продовжує діяти.

07 листопада 2013 року на о. Зіновія Бенся, Позасудовим Декретом, було накладено кару суспенди на дванадцять місяців. о. Зіновій Бенсь, відповідно до норм Кодексу Канонів Східних Церков, звертався із Рекурсом проти Позасудового Декрету до Конгрегації Східних Церков у Римі.

Відповідно до канону 1487 §2 ККСЦ, Рекурс, поданий о. Зіновієм Бенсем, призупинив силу Позасудового Декрету. 6 червня 2014 року до канцелярії Стрийської єпархії надійшов Декрет Конгрегації Східних Церков, в якому було зазначено, що о. Зіновію Бенсю було відмовлено в задоволенні поданого ним Рекурсу та було підтверджено Позасудовий Декрет  (Вих. №СЄ 651/2013 від 7 листопада 2013 року). Отримана відмова означає, що Позасудовий Декрет про накладення кари суспенди на дванадцять місяців, вступає в силу та починає діяти з моменту, коли о. Зіновій Бенсь був повідомлений про Декрет Конгрегації Східних Церков про відхилення його Рекурсу.

Отож, дванадцять місяців, впродовж яких священик Зіновій Бенсь є суспендованим, тобто позбавленим права виконувати будь які священнодійства, повинен відраховуватись від 9 червня 2014 року.

З огляду на те, що о. Зіновій Бенсь порушує накладену на нього кару суспенди, на даний момент, проти нього є розпочато Карний процес Церковним Трибуналом Стрийської єпархії.

о. Олег Барбуляк,
Промотор справедливості Стрийської єпархії