Представники Стрийської єпархії взяли участь у Всеукраїнському з′їзді військових капеланів

23 (12)Військові капелани Стрийської єпархії  о. Ростислав Височан, о. Олександр Ройко та о. Юрій Лесишин взяли участь у VІІI Всеукраїнському з’їзді військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви, який проходив з 23 по 25 грудня 2014 року в Києві. У з’їзді взяло участь 50 військових капеланів з різних єпархій УГКЦ, що побували з душпастирською працею в зоні АТО.

Учасники з’їзду заслухали виступи офіційних представників Збройних Сил України та інших військових формувань. У з’їзді взяли участь представники Міністерства оборони України, Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи Збройних Сил України, Головного управління Національної гвардії України, представники Державної Прикордонної служби України та представники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Наступного дня, після виступів державних представників та звіту керівництва Департаменту, розпочався тренінг для військових капеланів, під час якого були розглянуті такі теми:

  • Канонічні питання у часі бойових дій
  • Моральна відповідальність військовослужбовця в часі бойових дій
  • Виклики психічному здоров’ю військовослужбовця в часі бойових дій
  • Забезпечення належного психологічного стану капелана у часі бойових дій
  • Духовна та емоційна підтримка в кризовий та посткризовий період, місія капелана у зоні конфлікту.

Третій день з’їзду був присвячений духовному аспекту служіння капелана для військовослужбовців. Остання частина тренінгу, яку провадив о. Андрій Зелінський, ТІ, була звернута на духовний стан священика та труднощі, з якими стикається у духовному житті кожен з них. Після завершення тренінгу капелани поділилися власним досвідом пережиття складних ситуацій та боротьби зі своїми недоліками під час провадження священичого служіння.

Повідомив о. Ростислав Височан