Про християнське виховання говорили у Городку

gorodok3У контексті Соціальних днів, які відбуваються з 12 по 19 лютого 2017 року згідно рішення Синоду Єпископів УГКЦ, Комісія УГКЦ Справедливість і Мир проводить ряд заходів в Україні. Серед них, 12 лютого 2017 року при парафії Переображення Господнього (м. Городок) Стрийської єпархії УГКЦ відбулася зустріч у рамках Програми виховання мирян до суспільно-політичного життя Комісії УГКЦ Справедливість і Мир. У зустрічі, головно, обговорювали особливості виховання дитини, молодого покоління та й загалом кожного громадянина, християнина.

Доповідачем зустрічі був о. Олег Лука, заступник голови Комісії УГКЦ Справедливість і Мир. У часі взаємного ділення думками розглянули тематику виховання. Серед ключових зауважень о. Олега Луки, були дві важливі особливості у процесі будь-якого виховання, а у християнському розумінні зокрема. Це є правильна молитва, яка відображає відносини людини із Богом, не матеріалізований, але духовний вимір молитви та вміле й належне передавання цього досвіду молодшому поколінню. Від цього залежить побожність людини, яка виражає себе як у сімейному, так і в суспільному житті.

Іншою характеристикою християнського виховання є так звана «нормативність», яка відображається у належному вживанні і використанні власних можливостей і талантів, дарів і т.п.. Саме мудрість пояснення і передавання досвіду того, що є корисним, а що згубним, є головною проблемою нашого часу. Зловживання, за словами доповідача, ще древніми римлянами відображалося у вислові «Omne nimium vertitur in vitium» (Кожна надмірність перетворюється у ваду). А тому і власний приклад, належна увага і відкриті приязні стосунки поміж дорослими та дітьми, освіта-просвічення є необхідними складовими будь-якого виховання. Християнський же погляд надає цьому більш вагомого значення у контексті гідності людини, її цілей у світлі християнської віри.

Інформаційна служба Комісії Справедливість і Мир

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.