Проща паломників зі Стрийської єпархії до Нерукотворного образу Христа

b63b2e446b67288644719b3250ffd196f466ced88 лютого 2015 року Паломницьким центром святого Якова, який діє при Стрийській єпархії було організовано паломництво до Нерукотворного образу Христа, що на даний час перебуває у Архикатедральному соборі святого Юра у Львові. Участь у прощі взяли парафіяни сіл Довголука, Воля Довголуцька та Любінці. Оскільки, реліквія перебуває вперше на території Східної Європи, бажаючих поклонитися їй було дуже багато, тому паломникам довелось вистояти чимало часу, а зокрема 11 годин. Незважаючи на цю трудність, люди не тільки не втрачали надії, що зможуть торкнутися великої святині, а навпаки колядою, молитвою і побожними піснеспівами підносили на дусі себе та інших людей, які їх оточували.

У кожної людини розуміння сенсу прощі є різним. Дуже влучно на цю тему висловилась одна із прочанок: «Як я розумію, проща – це зусилля, через яке християнин виходить із зони свого комфорту, бо не хоче бути там, де він перебуває зараз. Сьогодні, у непростий для України час, небайдужі люди вирушили до Львова, щоб просити у Бога миру, ласки для своєї держави».

Велику подяку хочемо скласти о. Миколі Стручинському, адміністратору сіл Довголука та Воля Довголуцька та о. диякону Тарасу Барану, які були духівниками даного паломництва.

 

Повідомила Наталя Ткач,
учасниця прощі