Проща духовними святинями нашого часу

У суботу, 30 вересня 2017 року з нагоди відзначення Року Патріарха Йосифа Сліпого, вірні парафії Собору Пресвятої Богородиці смт Дашава відбули прощу на землі Тернопільщини, а саме до Марійського відпустового центру в Зарваниці та до с. Заздрість. Духовним провідником прощі був сотрудник парафії о. Василь Процик. У Зарваниці прочани молилися Божественну Літургію в парафіяльному храмі біля чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, відвідали храми Марійського відпустового центру та з молитвою пройшли Хресну дорогу. Вірні мали можливість приступити до Святого Таїнства Сповіді та прийняти Пресвяту Євхаристію. Прочанська спільнота духовно збагачувалася науками, які проводив отець Василь і розважаннями над словами Хресної дороги.

Село Заздрість є особливе для кожного греко-католика, адже саме тут народився та зростав великий провідник нашої Церкви, нескорений борець за Богом дану свободу та людську гідність Патріарх Йосиф Сліпий. Тут він пізнав Божу благодать і отримав покликання. Перед своєю смертю Патріарх Йосиф заповідав: «Як прийде час, відкупіть мою родинну хату в Заздрості, – а потім побачите, що зробите». Товариство «Свята Софія» виконало цей заповіт і зараз на місці родинного подвір’я створено Музейно-меморіальний комплекс «Рідна хата». Там прочани мали цікаву екскурсію і помолилися Панахиду за упокій душі Патріарха Йосифа.

Додому прочани поверталися духовно збагаченими та сповненими подяки Богові за Його дари, за те, що благословив відбути таку гарну прощу та дарував прекрасну погоду.

Брат Павло Бойко,
семінарист ІІ курсу Львівської Духовної Семінарії Святого Духа

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.