Проща парафіян с. Семигинів до Гошівської обителі

IMG_7833Уже четвертий рік поспіль, 14 серпня 2015 року, парафіяни храму Воздвиження Чесного Хреста Господнього села Семигинів Стрийського району вирушили у паломництво до Гошівського монастиря, щоб у молитві подякувати Пресвятій Богородиці за отримані ласки, як рівно ж і просити Її материнського заступництва для нашої держави в часі війни.

Цьогорічна проща відбулась в день, коли Церква молитовно згадує свято Походу із Чесним Древом Хреста Господнього та мучеників Макавейських.

Розпочалось паломництво о 6.00 годині спільною молитвою біля фігури Ісуса Хреста, що неподалік храму. Відтак, отримавши благословення на щасливу дорогу настоятеля нашого храму о. Михайла Романчука, прочани вирушили пішою ходою до Ясної Гори. Багато парафіян, котрі не змогли йти пішки, поспішали до Гошева автобусом та автомобілями. Прибувши до монастиря, усі прочани мали можливість приступити до Святої Тайни Покаяння. О 12-й годині у Свято-Преображенському храмі розпочалась Божественна Літургія. В часі проповіді о. Михайло наголосив на тому, як нелегко бути справжнім християнином в сьогоднішній час, однак пам’ять про смерть та другий прихід Христа спонукатимуть нас до відкинення всього того, що є перешкодою людині до Небесної Батьківщини.

Після Літургії на прочан чекав смачний монастирський чай та перекуска. Втамувавши спрагу як духовну, так і фізичну, всі разом вирушили на монастирський цвинтар, де розпочинається Хресна Дорога. Попереду несли Хрест, з котрим 20 років ходили по Via Dolorosa у Єрусалимі. На кожній зупинці роздумували над уривками з послань, листів та молитов митрополита Андрея Шептицького, 150 років від дня народження якого святкуємо цього року. Зачерпнувши тієї Божої благодаті кожен повіз її до своїх домівок та місць своєї праці, щоб тією радістю від перебування на Ясній Горі ділитися з іншими.

Олег Дутка,
учасник прощі