«Просімо в Бога, щоб дар і покликання бути незалежними, могли бути здійснені у кожному з нас», – владика Богдан у День Незалежності

24 серпня 2017 року, в 26-ту річницю Незалежності України, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас (Сеньків), якому співслужив Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії та духовенство катедрального храму. Співом богослужіння прикрасив Галицький академічний камерний хор з м. Львова.

Зі словом проповіді до присутніх звернувся владика Богдан. “Хочеться привітати кожного, хто чується відповідальним за долю нашої країни, схилити голову перед кожним, для кого ця відповідальність стала сенсом життя і найкращою рисою, яку він міг передати майбутнім поколінням. Схиляємо свої голови перед тими, хто дотримав присяги. Хочеться побажати усім нам, щоб їхня жертва не була змарнована і просити у Бога, щоб дар і покликання бути незалежними могли бути здійснені у кожному з нас», – зазначив єпископ.

“Бути незалежним, – за словами владики Богдана, – це бути самим собою і бути вільним, у першу чергу, від гріха, щоб ніякий гріх не запанував над нами і щоб ми по-особливому відчували свою свободу в Бозі. Незалежність країни – це бути господарем на власній землі, але не тільки як суверенність, але і здатність будувати власну історію”. Також, Архиєрей закликав українців “замислитися над тим, у чому є наша заслуга у реалізації нашої незалежності, чи ми лише є позначені голосними гаслами і гучними заявами?” і побажав “не шукати свого”, тобто не концентруватися тільки на власному егоїзмі, а бути людьми, які прагнуть жити за Божими законами любові та милосердя і керуватися ними в особистому і суспільному житті.

Відтак, на прикладі слів невідомого українського патріота – в’язня Гестапо “Вітчизна, легко про неї говорити, Вітчизна – важче для неї жити, Вітчизна – це ще важче вмерти, і Вітчизна найважче – це терпіти”, владика Богдан закликав усіх не словами, а своїм життям, доводити свою вірність Богові і Батьківщині.

Завершуючи проповідь, єпископ наголосив: “В день Незалежності, Господь каже нам, що нас ніхто не оздоровить крім Нього. Нас ніхто не зцілить, окрім Христа, ніхто нам не допоможе стати новою людиною, коли Він нам не допоможе. Сьогодні дякуймо Богу за нашу незалежність і всім тим, хто бере хрест, і не шукаючи нагороди, йде за Христом, словами псалмопівця “Чим віддячу Господеві за все, що він воздав мені – чашу спасення прийму і ім’я Господнє призову”.

На завершення Літургії, владика Тарас, у свою чергу, привітав присутніх із Днем Незалежності, наголосивши, що боротьба за незалежність України триває і закликав пам’ятати, що центром законності і справедливості для людини є Божий Закон та усвідомити, що свобода і незалежність є великим даром, який слід приймати з відповідальністю і просити в Бога, щоб дарував українському народові єдність, щоб він міг вистояти і подолати внутрішніх і зовнішніх ворогів: “Сьогодні ми молимося за тих, хто свідоцтвом своєї героїчної любові, бо нема більшої любові, від тої, у котрій дарується життя за інших, сьогодні стоять на передовій, за всіх, хто допомагає нашим воїнам. Сьогодні ми поручаємо нашу долю і долю нашого народу в руки Божі. А якщо з нами Бог, то хто проти нас?”.

А насамкінець, єпископи і всі присутні, спільно заспівали гімн «Боже великий, єдиний» та у стіп Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці помолилися за мир і спокій в Україні та єдність українського народу .

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.