Проведено форум мирянських спільнот Стрийської єпархії

IMG_53064 липня 2015 року у приміщенні Стрийського вищого професійного училища №34 відбувся Форум мирянських спільнот Стрийської єпархії УГКЦ.

У заході взяла участь 21 мирянська спільнота нашої єпархії. Форум розпочався із спільної молитви та вступного слова, яким звернувся до присутніх синкел Стрийської єпархії о. Олег Овсяник. У своєму слові до учасників отець наголосив на тому, що «Церква – це кожен із нас», у ній «Дух Святий дає кожному із нас різні дари, якими ми маємо ділитися один із одним».

Наступним із словом до присутніх звернувся голова комісії у справах мирян та сім’ї Стрийської єпархії о. Тарас Костик, який знайомив учасників Форуму із регламентом заходу, зокрема із порядком представлення своїх спільнот. Кожна із присутніх спільнот мала можливість коротко розповісти про своє життя та діяльність у межах парафії при якій вона діє.

Після презентацій спільнот відбулося ділення досвідом у фойє, де була можливість ознайомитися із більш детальною інформацією про спільноти, отримати роздатковий матеріал та інформаційні листи про зворотні контактні дані кожної спільноти.

Досвід Форуму допоміг переосмислити досвід учасників Форуму щодо того, як бути «спільнотою у ширшій спільноті» – парафії, що значить бути лідером спільноти, заохотив до співпраці спільнот між собою, як «пальців однієї руки», які, об’єднані Христом, покликані допомагати одна одній. Рівно ж, було зазначено про велику потребу сприяння та підтримки духовенства у поширенні різного роду мирянських спільнот на теренах Стрийської єпархії. Було запропоновано провадити виїзні міні-форуми у районних, або у деканальних  центрах нашої єпархії, щоб досягти якісного поширення мирянських рухів у парафіях.

Форум був позитивно оціненим самими спільнотами, як будуючий та заохочуючий до пліднішої праці у парафіях, а також як такий, що відкрив усе багатство мирянських спільнот Стрийської єпархії.

Повідомив о. Петро Монька