«Щоб усвідомити сутність прощення ми повинні глибоко у своєму серці закарбувати слова Ісуса Христа…» – Владика Богдан в с. Новошино

новошино_724 травня 2015 року, в день Святих рівноапостольних Кирила й Методія, учителів слов’янських, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, відвідав з душпастирським візитом парафію Святого Миколая у с. Новошино Жидачівського району.

Під час проповіді владика Богдан зауважив, що в молитві Ісуса Христа, яку ще називають Архиєрейською молитвою, є присутня тема прощання, де Господь, готуючись прийняти страждання і смерть, молиться за себе, за своїх учнів і за всіх тих, які ще його Слово мають прийняти. Єпископ заохотив кожного з присутніх задуматися і над своїм прощанням зі світом: «Господь віддає нас в руки Свого Небесного Отця. Євангельські читання цих днів тісно пов’язані із темою прощання. У житті людини є різні прощання: зі своїми домівками в обставинах переслідування, з рідними, які йдуть на війну, є і “останнє прощання” з померлими. Це все допомагає і нам застановитися над нашим прощанням – як ми будемо готуватися до нашого останнього відходу».

Єпископ зазначив, що прощання завжди пов’язане з прощенням і важливим є примиритися з іншими, оскільки не знаємо у який момент Господь нас покличе: «Щоб усвідомити сутність прощення ми повинні глибоко у своєму серці закарбувати слова Ісуса Христа, які Він сказав: “Коли відійду та напоготую вам місце, тоді прийду і заберу вас”. Ми перейдемо на інший берег нашого життя тоді, коли Бог приготує нам місце, адже Господь кличе душу в найбільш відповідний момент для її спасіння, другого моменту бути не може!».

Владика Богдан наголосив також на важливості участі у Святих Тайнах і побажав вірним, щоб їх Літургія продовжувалася і після виходу з храму: «Із силою та спонукою до здійснення того, про що ми сьогодні говорили, нехай стане для нас участь у Святих Таїнствах Покаяння та Євхаристії. Щоб наша Служба Божа продовжилася, коли ми вийдемо із храму, коли прийдемо до наших домівок і будемо розважати над Святим Писанням. Тоді насправді побачимо, як довкола нас буде змінюватись світ на славу Божу, для добра нашої держави і добра цілого українського народу».

Також, в часі проповіді єпископ розповів про важливість Декади місійності, яка проводиться в УГКЦ від Вознесіння до Зіслання Святого Духа: «Протягом цих днів від Вознесіння Господнього до Зіслання Святого Духа, ми переживаємо Декаду місійності у нашій церкві, метою якої є програма духовної віднови нашої парафії у рамках стратегії “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”. Щоб ми в наших церковних спільнотах могли роздмухати ту іскру, якою Господь нас наділив та насправді могли задуматись над тим, що ще можемо зробити для нашої Церкви» – зазначив на завершення єпископ.

Прес-служба Стрийської єпархії