Школярі с. Вовчатичі вшанували пам’ять митрополита Андрея

vovch9 березня 2015 року, в загальноосвітній школі І-ІІ ст. села Вовчатичі Жидачівського району з нагоди річниці освячення шкільної каплички, яка носить ім’я святого Полікарпа  – учня апостола і євангелиста Йоана, єпископа Смирни  – парох храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Микола Прунак відслужив Молебень до Христа Спасителя. Також, цього дня у школі вшанували пам’ять митрополита Андрея Шептицького.

Отець Микола звернувся до присутніх словами святого Полікарпа «Не можемо воскреснути з Ісусом, якщо не йдемо дорогою Його заповідей, якщо не любимо того, що Він любив. Молімося і дотримуймося посту, щоб не впасти у спокусу».

Школярі підготували зворушливу розповідь про життя і діяння святого Полікарпа, який для кожного християнина є прикладом мужності та непохитності переконань.

У цей день в школі відбувся мистецький ранок «Слідами митрополита Андрея Шептицького», присвячений року митрополита, який підготували учителі та учні.

Митрополит Андрей був великим подвижником церковної єдності, прагнув, щоб були одне Христове стадо, один пастир. Він мріяв про єдність народу, духовну, релігійну та політичну, якої так бракує українцям.

«Тільки для Вас маю жити, – для Вас цілим серцем і душею працювати, для Вас усе посвятити, – ба, навіть за Вас, як цього треба буде, й життя своє віддати», – писав митрополит. Глибокий зміст цих слів  намагалися донести до глядачів учасники виступу, запросивши їх у цікаву «подорож» життєвою дорогою Божого слуги Андрея – пророка на релігійній і народній ниві, «нового Мойсея» українського народу.

Цікаві біографічні відомості перепліталися зі зворушливими релігійними піснями, молитвами, сценками у виконанні школярів і супроводжувалися слайдами. Звучав церковний гімн «Боже великий, єдиний». Діти майстерно виконали ролі Андрея, його матері та батька, передали настанови митрополита до усього народу і, зокрема до молоді, і запевнили:

 

Ми усі – і дорослі, й малі –

На своїй і нерідній землі

Його слово, величне, крилате,

Будем в серці довічно ховати.

Він не вмер – він між нами іде,

Він нас шляхом тернистим веде…

До мети, до великої цілі.

 

Завершився виступ «Молитвою за Україну» та переглядом фрагментів фільму про Андрея Шептицького.