Школярів навчали бути відповідальними за навколишнє середовище

image13-14 квітня 2016 року референт Бюро екології Стрийської єпархії провів зустрічі шкільною молоддю м. Стрия, а також с. Дроговиж, Миколаївського р-ну. В рамках Великопосної ініціативи о. Олег Кобель 13 квітня мав урок про християнську відповідальність за створіння у Дроговизькій ЗОШ. Діти 8-11 класів почули чимало нового християнське відношення до світу в контексті відзначення Року Божого Милосердя.

Це вже другий рік поспіль о. Роман Коцопей, парох парафії с. Дроговиж разом з колективом школи влаштовують таку зустріч. Зокрема, о. Олег наголосив на важливості конкретних діл милосердя, дияконії для довкілля, використовуючи короткометражні фільми. Як приклад, навів також інформацію про такі екологічні акції по інших парафіях Стрийської єпархії.

Найактивніші учні отримали в подарунок Церковний екологічний календар на 2016 рік. Всі інші отримали буклети про цьогорічну Великопосну ініціативу екобюро. Шкільна бібліотека дістала поповнення у вигляді екологічних видань.

Наступного дня, 14 квітня, о. Олег Кобель відгукнувся на запрошення працівників Стрийської районної бібліотеки, на їх щорічні хресні читання. У них брали участь молодь кількох сіл Стрийського р-ну і м. Стрия. У своєму зверненні до всіх присутніх священик заторкнув тему правдивого екологічного навернення і примирення з усім створінням. Без цього, як зазначив він, важко називатися християнином – учнем Христа. Також згадано було і про відзначення 30-ї річниці аварії на ЧАЕС, яка стала найбільшою екологічною катастрофою в історії людства. На згадку про зустріч всі отримали з рук екореферента буклети про Великопосну ініціативу екобюро. А бібліотечні фонди невдовзі поповняться еко-літературою.