«Сьогодні Господь говорить усім нам помножувати віру і молитися, щоб вона не послабла», – владика Богдан у Станкові

IMG_9184У неділю, 21 серпня 2016 року, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, відвідав з душпастирським візитом с. Станків Стрийського району, де у храмі Пресвятої Трійці очолив Архиєрейську Божественну Літургію, звершив чин освячення нового престолу та рукоположив у диякони випускника Львівської духовної семінарії Святого Духа – Тараса Пирога. На подвір’ї храму, з найкращими привітаннями та побажаннями, єпископа зустрічала і вітала численно зібрана парафіяльна громада, на чолі з адміністратором о. Ігором Гілецьким.

Святкове Богослужіння розпочалося з освячення престолу. Саме на престолі, в часі Літургії, звершується найбільше таїнство перетворення хліба та вина в Тіло і Кров Господа Ісуса Христа. Перед освяченням, єпископ разом зі священиками обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою. Потім, помастивши його миром, Архиєрей заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над євангельським уривком про ходіння Ісуса Христа по воді, владика Богдан вказав на важливість твердої та непохитної віри у житті людини: “Часто через життєві бурі, труднощі, ми можемо засумніватися і втратити віру. І сьогодні, Господь говорить усім нам, помножувати нашу віру і молитися, щоб вона не послабла. І нехай на нашій українській землі, а також у нашій Церкві, ніколи не забракне людей, які є повні віри і трудяться над її примноженням”.

Після Анафори розпочалися дияконські свячення. Кандидата введено у святилище через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім він став на коліна перед престолом, а архиєрей поклавши край омофора і руку на його голову прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставленого диякона, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Богдан вручив дияконові Тарасу дияконські ризи, служебник і кадильницю, кожного разу співаючи з присутніми в храмі «Аксіос», що з грецької мови означає «достойний».

Після закінчення Божественної Літургії Архиєрей привітав усіх парафіян з храмовим празником, а, у свою чергу, о. Ігор подякував єпископові за візит та спільну молитву. На завершення владика Богдан привітав новопоставленого диякона Тараса, побажавши йому вірності служінню, до якого Бог його покликав, а насамкінець уділив своє архиєрейське благословення та окропив вірних свяченою водою.

Прес-служба Стрийської єпархії