Такими словами звернувся єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас (Сеньків) до священнослужителів, зібраних на V Всеукраїнській прощі духовенства УГКЦ, яка відбулася 1 червня 2015 року у Перемишлянах. Розпочинаючи своє звернення до присутніх священнослужителів біля пам’ятника блаженному священномученикові Омеляну Ковчу, який є покровителем духовенства УГКЦ, владика Тарас заначив: «Слова іспиту сумління, який написав блаженний священномученик Омелян Ковч, торують свій шлях до кожного священичого серця. Колись тихо, колись голосно, колись успішно, колись не так. Можливо, що часи змінюються і цей іспит совісті потрібно нам дописувати іншими словами, але попри все, в цих словах є щось, що дуже тісно єднає його епоху і час, в якому живемо ми. Я б назвав це словами – «Не будьте байдужі!».
«Байдужість може бути різна: можна обмежитися на мінімум зі своїх функцій, розділяючи тих, хто приходить до мене, на своїх і чужих; можна потрактувати своє священиче покликання як спосіб благополучно і комфортно пройти свій життєвий шлях. Хоча – це мрія, яку ще нікому не вдалося здійснити. Але, попри все це, байдужість є смертю для того, до чого Господь нас покликав, коли сказав: «Будьте всім для всіх».
«В Христі-Богочоловікові нам об’являється правда про Бога і людину. Ця правда болюча тому, що вона вимагає жертви. Але в цій жертві першим виступає Бог, як той, хто є для нас, котрого не треба шукати, котрий приходить сам, і є завжди перший. Людина, як відблиск Божого образу і подоби, теж здійснюється в своїй повноті тоді, коли її життя стає даром для інших. І на прикладі життя блаженного о. Омеляна Ковча, «бути для інших» – є здійсненням цього заклику – не бути байдужими. Часи були важкі, але він зумів знайти шлях до кожного, щоб об’явити кожному те, що Бог є добрий, є для нас, і навіть в концтаборі, де він завершив свій життєвий шлях, він був усім для всіх – парохом Майданека, який, навіть по смерті, свій прах змішав з прахом своїх парафіян», – наголосив Архиєрей.
«Ми живемо в часі іншому від того, в якому жив отець Омелян. Можливо ми не маємо Майданека, огородженого колючим дротом, але ми живемо у світі, який є супермаркетом різних пропозицій, котрі є гіршим «колючим дротом» і насильством над людською гідністю і правдою, як ті, що були в Майданеку. «Майданек» сьогодення – це егоїзм, жорстокість, цинічність і самота. Це пропозиції, які намагаються конкурувати з пропозицією Христа – «Будьте всім для всіх». І сьогодні, як і за часів блаженного священномученика Омеляна, Господь потребує нас, щоб ми вийшли і звільнились від оков самолюбства, байдужості та отримали від Нього дар, який Він щедро дає нам і щоб ми у своєму священичому служінні були свідками Бога, котрий є для нас, і мали відвагу бути всім для всіх».
Завершуючи проповідь, владика Тарас закликав присутніх священнослужителів бути прикладом благородства для тих, кого Бог кличе вести народ; до відваги бути батьком і матір’ю, жертвенно любити і дарувати себе тим, хто потребує солідарності, допомоги або просто співчуття: «Вийти за межі свого священичого кола комфорту і стати даром для інших, щоб продовжити те, що так щедро написав нам в своєму іспиті сумління блаженний о. Омелян Ковч. Але вже не на словах, а втілюючи у своє життя, щоб засвідчити всім, що Бог є близько, є перший, є для нас. Щоб ми ніколи не були самі, навіть якщо прийдеться бути в нових «Майданеках» в нашій історії життя. Хай сьогодні наша спільна молитва буде молитвою, якою ми будемо благати в Бога відваги не бути байдужими, – сказав на завершення владика Тарас.
Прес-служба Стрийської єпархії