«Сонце Падуї» сяяло у Ходорові

Його називали «Сонцем Падуї, Батьком науки, Світлом Італії, Вчителем життя», але лише небагато могли б пояснити причини настільки гучних титулів. І нагоду дізнатись  більше про життя, дива та діяння св.Антонія мали віряни Ходорівщини. У період з 5 до 9 квітня 2017 року, мощі  св. Антонія Падевського перебували у храмі свв. Володимира і Ольги та бл. мч. Тарсикії у місті Ходорові. За час перебування святині, люди чисельно приходили до місцевого храму і просили у Святого заступництва та помочі для парафії  і міста, миру для України, мудрості для влади, єдності для Церкви і дякували за отримані Божі ласки. Присутність мощей стала особливою нагодою для молитви парафіяльних спільнот: «Матері в молитві» урочисто зустрічали та проводжали святиню, підносячи Господу славу та свої материнські прохання, а святу вервицю з розважаннями про дива святого проводили учасники  спільноти «Жива Вервиця». Також розважання Хресної Дороги зачитували учасники дитячого християнського гуртка, а найменші парафіяни підносили святому віршики та пісеньки.Діти СШ№3 разом з о. Тарасом відправила Хресну дорогу біля мощів.

Адміністратор храму щодня проводив духовні науки про гріх та покаяння і присутність Божого милосердя над нами. Отець наголошував на важливості християнина вірити у дива: «Вся наша віра заснована на чудах. Адже дійсно чудесно, що Син Божий став людиною завдяки любові, що він дав нам радість спасенного спілкування з ним, що пролив свою кров, щоб відкупити наші грішні вчинки, і що переміг смерть, подарувавши нам віру в воскресіння.

Під час днів духовної віднови біля мощей св. Антонія також відправлялись Свята Година, Хресна Дорога, молебень до Богородиці, молебень до Ісуса Христа, здійснювалась Тайна Сповіді собором священиків з усієї Ходорівщини. Духовні науки вів о. Василь Лужецький, адміністратор парафії с. Бортники.

Біля раки з мощами  о. Тарас здійснював чин посвячення води, помазання святим єлеєм, читав молитви на оздоровлення. Священик щодня розповідав про життя, дива, недільні проповіді св. Антонія, про його  особливе почитання у всьому світі, про історію зародження обряду «Хліб для бідняків» та зачитував легенди, що протягом семи століть складали християни про свого заступника, якого Папа Лев XIII назвав «Святим всього світу».

Коли Антоній прибув до Падуї, – «сильний в діях і словах», як писав літописець, – був 1229 р. Він читав там проповіді під час Великого посту, і це проповідування, за словами одного з найавторитетніших вчених, що займаються духовною спадщиною св. Антонія, «було християнським відродженням Падуї і «займає видатне місце в історії Західної Церкви».

Подібно, дні перебування мощей святого під час Великого посту у нашому храмі було часом безперервних щоденних проповідей, які запам’яталися всім., часом безнастанного служіння Богові, часом духовної віднови. Дякуємо отцю Тарасу Гриціву за ревне служіння, за наданння нам можливості для зцілення на дусі і на тілі, за дуже цікаву і добре організовану парафіяльну подію, за щирі молитви, гарні повчання та змістовні проповіді.

Зоряна Кеньо, слугиня спільноти «Матері в молитві»

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.