Спорт і театр стали темою двох християнських таборів

1З 8 по 22 липня 2016 року в смт. Журавно відбулося два заїзди християнського табору “Свіча”. Завдяки сприянню фонду “Джинджер” та “Львівської Освітньої Фундації” парафія Преподобної. Параскеви с. Кавське втілювала в життя проект «Залучення парафіяльної молоді до волонтерської діяльності у сиротинцях через проведення спортивних і мистецьких таборів». Два табори, тривалістю по 8 днів кожен, мали на меті прокласти мости між парафіяльною молоддю та дітьми із сиротинців. Учасниками табору окрім парафіяльної молоді із Кавська стали діти з таких міст, як Львів, Стрий,  Новий Розділ, Жидачів, с. Дуліби та ін.

Перший табір “Свіча-Спорт настільний теніс” був спортивного спрямування і проходив під гаслом Відділу душпастирства Спорту УГКЦ “Через спорт до Бога”. Окрім духовної складової: молитви, роздумувань та духовних бесід, багато часу приділялося заняттю спортом, зокрема одним з його видів – настільним тенісом. Майже кожного дня відбувалися тренування на п’яти тенісних столах. Стрийське ТБ “ТРК ЛАН” зняло  про це цікавий сюжет.

Відразу по закінченні спортивного заїзду відбувся заїзд духовно-мистецького спрямування. Табір “Свіча-Сцена” також мав величезний успіх. Таборовики мали чудову можливість розкрити в собі акторський талант. Їм в цьому допомагали: актор Роман Федорук, лінгвіст Людмила Федорук, а також волонтери, для яких театр є цікавим хоббі.

Кожного дня таборовики мали лекції на тему сценічного мистецтва, культури мовлення, дикції, танців та співу. Завершальним акордом табору став виступ на чудовій сцені Народного Дому смт. Журавно. Кожна з труп мали представити міні-спектакль на кілька драматичних сюжетів. Оцінку їм давала режисер-постановник місцевого драм-гуртка п. Надія Цибак.

Не можна не згадати ще про кілька подій тих днів. Під час кожного із заїздів таборовики мали один тематичний день, присвячений християнській відповідальності за створіння. В такі “еко-дні” були лекції на еко-тематику, зокрема про правильні способи висадки та догляду за рослинами від п. Юрія Бережнюка, лекція про важливість збереження води та інших ресурсів, духовні науки про екологічний гріх та відповідальність християнина за довкілля. Відбулися покази відео-роликів на відповідну тематику та їх обговорення.

Дуже успішним був танцювальний флеш-моб в центрі селища. Молодь намагалася принести його мешканцям радісні та світлі емоції виконуючи банси.

А звичні для табору “Свіча” ватра, річка, спортивні естафети та змагання були майже щодня.

 

За матеріалами http://paraskeva.org.ua