Священик Стрийської єпархії очолив відділ душпастирства спорту УГКЦ

IMG_600515 липня 2015 року, в львівському Прес-клубі відбулася прес-конференція на тему «Чи сумісні Церква та спорт? УГКЦ розпочинає активне душпастирство спорту». Захід проводився за участю представників УГКЦ та спорту. На прес-конференції було офіційно представлено новостворений відділ душпастирства спорту, який діятиме при патріаршій Комісії УГКЦ у справах мирян.

Очолюватиме його священик Стрийської єпархії, адміністратор парафії преподобної Параскевії с. Кавське, о. Олег Кобель. Він ще під час навчання в духовній семінарії почав займатися бодібілдингом, брав участь у змаганнях і навіть був чемпіоном у Львівській області у своїй категорії з культуризму. Зараз священик організовує єпархіальні змагання з футболу, а при його парафії працює дитяча секція з настільного тенісу.

Відділ душпастирства спорту при Патріаршій комісії УГКЦ у справах мирян покликаний виступати за здоровий спосіб життя, організовувати спортивні змагання, займатися питаннями популяризації спорту серед молоді, душпастирювати у спортивних секціях та командах.

На початку прес-конференції, голова Патріаршої Комісії УГКЦ у справах мирян о. Василь Білаш зазначив, що душпастирством спорту Церква займається вже давно, однак ця сфера потребує системної роботи, тому було ухвалено рішення створити відділ, який куруватиме напрям душпастирства спорту. За його словами, у 2004 році Святіший Отець Іван Павло II, ініціював створення відділу «Церква і спорт» при Папській Раді у справах мирян, а зараз такий відділ створено і в УГКЦ, для того, щоб звернути увагу на душпастирство такої важливої ділянки, якою є спорт.

Голова новоствореного відділу, о. Олег Кобель розповів, що підрозділ, який він очолюватиме, організовуватиме мережу в усіх єпархіях. Під егідою відділу будуть проводитися змагання з різних видів спорту: футбол, волейбол, більярд, теніс та ін.  За словами о. Олега, мережа священиків працюватиме, щоб голос Церкви у спортивному середовищі був щоразу відчутніший, щоб Церква несла Бога у світ спорту і сама також збагачувалася спортом.

Зокрема, священик зазначив, що відділ душпастирства спорту залучатиме відомих спотсменів до популяризації спорту та здорового способу життя: «Серед спортсменів є дуже багато віруючих людей, і відділ душпастирства спорту залучатиме їх, щоб вони свідчили свою віру, давали свідчення молодим людям. Обличчя цих спортсменів упізнають на вулицях, вони є у глянцевих журналах, телепередачах і мусять свідчити Христа для людей, які, можливо, не до кінця вірують», – наголосив о. Олег.

Він додав, що відділ також долучиться до організації спортивних християнських таборів. «Ми наполягатимемо, щоб у тих численних таборах, які організовує УГКЦ, спорт був невід’ємною частиною, щоб йому надавали серйозне значення. Я маю великий досвід ведення спортивних таборів і бачу значний спад фізичної підготовки, який є у молоді. Тому потрібно організовувати припарафіяльні спортивні секції, гуртки тощо», – сказав священнослужитель.

Боксер-професіонал Роман Джуман, який є практикуючим християнином, також поділився своїм досвідом: «Перед кожним поєдинком просиш у Бога допомоги. Це не означає, що ти обов’язково виграєш. Крім віри, також треба багато працювати». При цьому він зауважив, що діти і молодь, які приходять зараз у спортивні секції, набагато слабші і менш розвинуті, ніж їхні ровесники 15 років тому.

Своїм досвідом у важливості душпастирства спорту поділився і священик Стрийської єпархії  о. Тарас Жолдак, який донедавна тренував футбольну команду хлопців і юнаків у своїй парафії на Городоччині. Працюючи, звертав увагу на їхній фізичний розвиток, але передусім, – на моральні якості: «Я багато займався різними видами спорту ще перед семінарією, але особливо улюбленим видом спорту був футбол. І коли прийшов на парафію, найкращий спосіб знайти контакт з молоддю, це був спорт».

 

Прес-служба Стрийської єпархії