Священик Стрийської єпархії взяв участь у конференції присвяченій протидії деструктивному впливу псевдо-релігійних рухів і сект

30-31 березня 2017 року, у стінах конференцзалу Львівської Політехніки відбулась Міжнародна науково-практична конференція присвячена темі «Нормативно – правове регулювання діяльності новітніх релігійних рухів і сект: міжнародний досвід та українські перспективи». Організаторами конференції виступило Бюро Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах Новітніх релігійних рухів і Сект спільно з Навчально-науковим інститутом права та психології Національного Університету «Львівська Політехніка». У конференції взяли участь духовенство, релігієзнавці, науковці, правники, юристи, представники поліції, доповідачі з Польщі, Білорусії, Азербайджану, та з багатьох міст України. Серед учасників був і представник Стрийської єпархії – о. Роман Штігер.

На сьогоднішній день законодавство України не має досконало-випрацьованої схеми захисту населення від впливу деструктивних псевдо-релігійних груп на свідомість громадян. Тому увага учасників конференції була прикута до віднайдення можливих правових методів протидії.

В ході конференції відбулась презентація книги Іринея Камінського «Секти і нові релігійні рухи в офіційних документах».

Присутні також мали можливість вислухати свідчення осіб потерпілих від сект. Історії людей, яких обманули, справили надзвичайне враження на слухачів, що ще раз утвердило усіх у бажанні боротися проти «маніпуляторів та експлуататорів людей».

Результатом конференції стали спільні напрацювання у напрямках профілактики загроз та визначені шляхи правової протидії.

Крім того у колуарах конференції учасники мали можливість познайомитися, поспілкуватися, поділитися досвідом, обмінятися візитівками.

Такого роду конференція в Україні відбувалася вперше. І це вже свідчить про небайдужість до даної суспільної проблеми. Надіємось резонанс даної події буде широким і принесе бажаний результат.

 

О. Роман Штігер

член Бюро УГКЦ у справах Новітніх релігійних рухів і Сект

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.