Священики деканату м. Стрий подякували Богу за прожитий рік

IMG_8132У понеділок, 4 січня 2016 року, в храмі святих Володимира і Ольги у м. Стрию, було відслужено подячну Божественну Літургію, яку очолив канцлер Стрийської єпархії о. д-р Володимир Ждан. Йому співслужили священики деканату м. Стрий. На богослужінні були присутні також родини священиків та численні миряни, які зібралися, щоб подякувати Богові за прожитий рік.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, о. Володимир сказав: «Сьогодні в цьому храмі зібралися священнослужителі для того, щоб спільно молитись один за одного і за парафіян; подякувати Богу за прожитий рік і просити Божого благословення на душпастирське служіння у 2016 році: почути Слово Боже, проповідувати його і ним жити».

Розважаючи над євангельським уривком, проповідник зазначив: «Сьогодні Господь закликає нас до радикалізму. Цей радикалізм можна застосувати дослівно, але ми розуміємо, що Господь бажає, щоб ми подивилися у глибини свого серця: ”Де скарб твій, там і серце твоє буде”. А де сьогодні наше серце і що його наповнює? Ми покликані застановитися над своїм життям і перебороти свої спокуси, перепросити Бога за свої гріхи і з чистим серцем приготуватися до Різдва – часу, коли небо і земля об’єднаються, бо Христос у своєму Різдві дарує нам Царство Небесне тут на землі. Каже святий апостол Яків ”віра без діл є мертва” і силу для служіння, для того щоб нести Добру Новину і творити добрі діла можемо зачерпнути з ясел, у яких народився Ісус Христос. Коли віруємо, що Ісус приносить Божу любов у світ і дарує її кожному, тоді, зможемо ділитися нею з тими хто нас оточує».

Завершуючи проповідь, о. Володимир закликав присутніх: «Нехай у цей ювілейний рік милосердя, кожен з нас досвідчить любов і милосердя Боже, а ті хто є поруч з нами побачать нашу віру по наших ділах милосердя. Щоб усі ми спільно, священики і миряни могли сказати, що Бог народився і приніс нам своє милосердя, бо незважаючи на зло і гріх – Бог є понад усе. У цей передсвятковий день, просімо Божого благословення для священиків і їхніх родин, а ми, дорогі брати у священстві, просімо у Господа любові і милосердя, щоб ми як одна спільнота, завжди могли свідчити свою вірність і любов до Бога».

Після закінчення Літургії, отець канцлер подякував протопресвітеру деканату м. Стрия о. Мирону Гринишину, адміністратору парафії святих Володимира і Ольги о. Михайлу Ільницькому та всім присутнім священнослужителям за спільну молитву і побажав прожити 2016 рік у співпраці з Богом, спільно пізнавати та здійснювати волю Божу і ділитися тим милосердям, яким благословив нас Господь.

Варто зазначити, що звичай подячних Божественних Літургій у деканаті міста Стрия існує вже декілька років. Кожного року такі богослужіння відбуваються в іншому храмі міста.

Прес-служба Стрийської єпархії