Священики Стрийської єпархії взяли участь у міжнародній конференції військових капеланів

kapelany_ngu28-29 жовтня 2015 року, священики Стрийської єпархії – військові капелани о. Ростислав Височан, о. Юрій Лесишин, о. Іван Василишин взяли участь у міжнародній конференції «Організація духовної опіки, служба військового священика (капелана) в умовах збройного конфліку (бойових дій)», яка відбулася на території військової частини 3027 Національної гвардії України, що у Нових Петрівцях. Протягом конференції, представники духовенства обговорили основні питання щодо організації душпастирської роботи під час виконання службово-бойових завдань в умовах збройного конфлікту.

Участь у заході взяли представники капеланських служб Збройних сил Канади, Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Словаччини, військові священики, які працюють у підрозділах Національної гвардії, представники силових структур, експерти  у сфері державно-конфесійних відносин, командування Національної гвардії.

Захід відвідав також Секретар РНБО Олександр Турчинов. Відкриваючи конференцію, він зазначив, що традиції капеланства в Україні ідуть ще з часів козацтва. «Капеланська служба включена в систему психологічного впливу на особовий склад. Зараз у Національній гвардії служить 183 представники різних конфесій, 150 з них перебувають на військових позиціях”, – сказав він.

Олександр Турчинов висловив надію, що напрацьовані під час конференції механізми душпастирської роботи будуть втілені в життя.

Тимчасовий виконуючий обов’язки Командувача Національної гвардії Микола Балан подякував представникам духовенства з Канади, Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Словаччини за можливість обміну досвідом з українськими колегами. Він відзначив, що хоча за останній рік Національна гвардія значно модернізувалася, але досі питанню організації духовної опіки не приділялося належної уваги. Проте деякі кроки вже зроблені. «У Національній гвардії України вводяться 47 посад  військових капеланів, які розпочнуть роботу у військах  з 1 січня наступного року»,- сказав Микола Балан.

Повідомив о. Ростислав Височан,
Голові комісії у справах душпастирства силових структур