Святкові богослужіння на Успіння Пресвятої Богородиці у с. П’ятничани на Стрийщині

IMG_0030На свято Успіння Пресвятої Богородиці відбулися традиційні богослужіння у с. П’ятничани Стрийського району, де знаходиться каплиця, збудована 1947 року. На цьому місці, згідно передань, існував оборонний василіянський монастир, у якому знаходилася чудотворна ікона “Жидачівська Оранта”. Після сильної повені в чудесний спосіб водою ікона попала до м. Жидачева, де і знаходиться зараз у храмі Воскресіння Христового. На запрошення о. Віталія Гулича, що душпастирює на парафії с. П’ятничани, відгукнулося кілька священиків, які сповідали в часі Літургії, яку очолив нововисвячений пресвітер о. Микола Буцяк.

Кожного року, в переддень празника Успіння, після Вечірні з Литією відбувається процесійний похід до джерела і каплички, де служиться Божественна Літургія. Чимало прочан мали можливість взяти участь в нічних чуваннях, приступити до Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії.

Кожного року священик проголошує намірення прощі, вона має свою назву. Цього року це – за  Спокій і Мир в сім’ях і в країні. Крім своїх особистих прохань вірні разом зі священиками заносили молитви до Богородиці в цьому наміренні.