Святкові богослужіння на Успіння Пресвятої Богородиці у с. П’ятничани на Стрийщині

IMG_20150828_134000На свято Успіння Пресвятої Богородиці відбулися традиційні богослужіння у с. П’ятничани Стрийського району, де знаходиться каплиця, збудована 1947 року. На цьому місці, згідно передань, існував оборонний василіянський монастир, у якому знаходилася чудотворна ікона “Жидачівська Оранта”. Після сильної повені в чудесний спосіб водою ікона попала до м. Жидачева, де і знаходиться зараз у храмі Воскресіння Христового.

Кожного року, в переддень празника Успіння, після Вечірні з Литією відбувається процесійний похід до джерела і каплички, де служиться Божественна Літургія. Чимало прочан мали можливість взяти участь в нічних чуваннях, приступити до Святих Таїнств Покаяння і Євхаристії.

На запрошення о. Віталія Гулича, що душпастирює на парафії с. П’ятничани, відгукнулося кілька священиків, які сповідали в часі Літургії, яку очолив вихідець із цього села – о. Іван Данчевський. Він звернувся до присутніх з проповіддю.

Особливістю цих чувань було те, що кілька дівчат із с. Кавське вирішили тут долучитися до руху “Справжня Любов Чекає”. Перед початком святкового концерту, приготованого парафіяльною молоддю, троє дівчат зачитали молитву-обіцянку, пообіцявши перед Господом Богом, Богородицею та святими, що “будуть утримуватися від дошлюбних та позашлюбних відносин”. Це було дуже гарне свідчення для присутньої на чуваннях молоді, їхньої віри в Господа. Чування завершилися чудовим концертом.

Наступного дня, в сам празник Успіння Пречистої Діви Марії служилася святкова Божественна Літургія за участю сотень прочан із с. Пятничани, а також з навколишніх сіл. Головний служитель – о. Іван Данчевський після Служби Божої подякував всім присутнім на цьому чудотворному місці. А отець Віталій від себе привітав усіх тих, хто посприяв у великій проробленій роботі, яка передувала цьому святкуванню. На завершення, всі процесійно вирушили до оновленого джерела для освячення води.

Повідомив о. Олег Кобель,
прес-секретар Добрянського деканату