У Стрию відсвяткували п’яту річницю від заснування спільноти «Матері в молитві»

16280528826 квітня 2015 року, в неділю мироносиць, у храмі Благовіщення Пречистої Діви Марії в м. Стрию відбулось святкування п’ятої річниці від дня заснування молитовної спільноти «Матері в молитві» при цьому храмі.

Святкування розпочались із зустрічі копії чудотворної ікони Ліської Богородиці, яку урочисто було принесено із катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці.

Відтак, розпочалась Божественна Літургія, яку очолив отець парох Василь Процик у співслужінні з о. Мироном Гринишином, генеральним духівником спільнот «Матері в молитві» Стрийської єпархії, та о. Петром Монькою, духівником парафіяльної спільноти. Співом Божественну Літургію прикрасив дитячий хор храму Благовіщення. Впродовж Служби Божої, матері мали змогу приступити до Святої Тайни Покаяння.

Зі словами проповіді до присутніх звернувся отець Василь, який звернув увагу на те, що мироносиці були не лише тими, які несли миро, а враз із миром отримали мир Господній, який понесли від гробу Воскреслого. До цієї місії «нести мир» у різні способи та у різні місця і обставини життя, властиво, покликані матері.

Одразу після Святої Літургії із духовною наукою до матерів та усіх присутніх звернувся о. Мирон, який, поєднуючи біблійні події Воскресіння Господнього,  ще раз підкреслив місію матерів-мироносиць сучасності.

Після слів вітань відбулось нарогодження найактивніших слугинь спільноти, зачитувались вірші, які були написаними спеціально до цього п’ятилітнього ювілею. Відтак, усі матері вирушили на молитву вервиці за Україну до стіп Хреста Господнього, що знаходиться неподалік храму. Після цієї молитви та короткої перекуски, матері повернулися до храму, де продовжилось святкування ювілею традиційними спільнотними молитвами та Молебнем до Богородиці, у якому молились за опіку Матері Божої над усією спільнотою «Матерів в молитві» із їхніми родинами, а також за наших воїнів, які стоять в обороні нашої Батьківщини, полонених, поранених, пропалих без вісті та за мир в Україні.

На завершення святкувань відбулось мирування та благословення мощами блаженних УГКЦ о. Петра Вергуна та владики Йосафата Коциловського.

Спільнота «Матері в молитві» висловлює щиру вдячність усім, хто відгукнувся на запрошення, щоб розділити із нами радість цього п’ятилітнього ювілею: усім отцям, котрі сповідали та служили при Божому престолі, також п. Анні Форостині за сприяння в організації цього свята, рівно ж численним матерям, котрі прибули із різних куточків Стрийського району. Дякуємо Богу за вашу молитовну присутність! Нехай Господь Бог благословить Вам та вашим родинам всяким добром!