Свято Гошівської Божої Матері

5 серпня 2018 року у Гошівському монастирі отців Василіян відбулися урочисті святкування з нагоди свята Гошівської чудотворної ікони Божої Матері. Цього дня вірні отримали Повний відпуст, адже монастирський храм має духовне споріднення із Папською базилікою Cвятої Марії Великої (SantaMariaMaggiore).  Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, у співслужінні з владикою Богданом Манишином, єпископом-помічником Стрийської єпархії, Протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, ігуменом Гошівського монастиря о. Вінкентієм Слободяном, ЧСВВ, та іншими священнослужителями з прилеглих околиць.

У своїй гомілії владика Тарас наголосив на тому, що ікона Гошівської Богородиці допомагає відчути присутність Діви Марії серед нас. Говорячи про постать Богородиці, Архиєрей зазначив, що її особливою рисою є те, що вона вказує на Христа і є взірцем віри. Прикмети її віри полягають у тому, що вона розв’язує вузол гріха Божим милосердям.

Виокремлюючи у Діви Марії вірність Божій волі, проповідник зауважив, що Господь також очікує наше «так». «Це нелегко збагнути розумом, але легко відчути серцем». Тому завданням кожного християнина є прийняти Христа за дією Святого Духа, щоб наше життя здійснювалося за Божою волею. Пречиста Діва Марія є матір’ю радості, а тому ми повинні пильнувати, щоб у нас не згас вогонь радості віри. На завершення владика зазначив: «Тут, на Ясній горі у Гошеві, звертаємося до Богородиці зі словами нашої віри: Дякуємо Тобі за твою віру і довіряємо себе тобі, яка є прикладом віри».

Після Божественної Літургії владика Тарас закликав: «Нехай ця проща буде відправною точкою для звершення нашої віри. А Богородиця нехай буде для нас світильником серед сумнівів і випробувань віри». У свою чергу, слова вдячності Архиєреям, духовенству та всім вірним висловив ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій та Протоігумен о. Йоан.

Опісля Архиєрей уділив Апостольське благословення й Повний відпуст, окропивши вірних свяченою водою. Завершились урочистості святковим концертом за участю струнного ансамблю «Quattrocorde» Івано Франківської обласної філармонії та квартету бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Джерело: http://www.osbm-hoshiv.in.ua

 

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.