“Тільки любов’ю можна заплатити найвищу ціну” – владика Богдан (Манишин)

12 липня 2017 року владика Богдан, єпископ-помічник Стрийської єпархії, з нагоди храмового празника очолив Архиєрейську Божественну у церкві Верховних апостолів Петра і Павла м. Стрий. Розважаючи над текстом Євангелія та постатями покровителів цієї парафії, єпископ окреслив їхній шлях у світ віри, застановляючи увагу присутніх людей на особистому стосунку з Богом.

«Бог покладає свою надію на людину і хоче, щоб кожен, у покладеній на нього місії, був щасливим. Він не обіцяє дочасного успіху та визнання, але каже: «У світі страждатимете та бадьоріться, бо Я подолав світ», – сказав Архиєрей, вказуючи на особистий поклик та відповідальність особи у цьому світі, – «правдива зустріч з Богом, правдивий вхід у світ віри позначений найкращим виконанням щоденних обов’язків. Бо правдива зустріч з Богом не змінює підходу виконання людиною її обов’язків – Господь їх не порушує і зустріч з Ним не пов’язана із дочасним успіхом».

Далі владика Богдан на прикладі апостола Петра висвітлив силу і вартість любові у житті людини: «Життя з Христом вартує жертви, не зрікаючись тих талантів, якими нас Господь наділив. Можемо жити поруч з Христом і зраджувати Його доти, доки приналежність нам буде чогось коштувати. Але коли ми когось любимо, то нам це не коштує. Тільки любов здатна заплатити таку ціну, щоб не втратити контакту з тим, кого любиш».

«Бог приходить у світ людини, вмирає як людина і воскресає. Він входить у професійну діяльність кожної особи. І коли ми шукаємо надзвичайних явищ і об’явлень в житті Церкви, будьмо певні, що ми не йдемо дорогою євангельських рад. Маємо заглянути в себе і запитати чи я хочу заплатити за вхід у світ віри, чи я іду з ним паралельно, чи все ж таки в ньому живу; чи я люблю і ця любов виражається у відповідальності щодо щоденних моїх обов’язків. «Паси мої вівці» – це коли я люблю Бога, а Він діє в моєму житті. Господь хоче вберегти людину, тому говорить про скелю, на якій ми стоїмо, а це – через віру до любові. І якщо віра слабка – любов ніколи не розквітне».

На завершення єпископ підкреслив важливість кожного в своєму покликанні, через яке людина звершує теперішнє і будує майбутнє, закликавши присутніх прислухатись до Божого поклику – «Іди за Мною», відповідаючи на нього своєю любов’ю».

Прес-служба Стрийської єпархії

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.