«Творчі і талановиті» – арт-проект для молоді з особливим потребами при «Карітасі» Стрийської єпархії

1Нещодавно в Центрі соціальної інклюзії, що діє при БФ «Карітас Стрийської Єпархії УГКЦ» стартував художній арт-проект «Творчі і талановиті», участь у якому беруть 20 молодих людей з особливими потребами. 15 березня 2016 року, в рамках даного проекту відбулося заняття у творчій майстерні художника Ігоря Мельника. Учасники Центру вчилися малювати абстрактні картини, які в основному відображалися за допомогою геометричних фігур.

Хлопцям та дівчатам допомагали студенти художнього училища, а також відомий художник Мирон Довганич, член Спілки художників України. Заняття було цікавим і водночас складним, оскільки молодь вперше малювала олійними фарбами на професійному полотні. Приємним відкриттям став той факт, що в нашому Центрі є учасники які мають чудові здібності до малювання.

Мистецтво – невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити у словесній формі. Тому, останнім часом великої популярності набуває метод лікування за допомогою художньої творчості або арт-терапія. Не маючи ніяких протипоказань, арт-терапія може бути використана не лише у психотерапії, а й у педагогіці та соціальній роботі, допомагаючи дізнатись більше про самих себе, так і про світ, який нас оточує.

Христина Цехмістер,
координатор Центру соціальної інклюзії
при БФ «Карітас Стрийської Єпархії УГКЦ»