Тиждень християнської родини в смт Дашава

Парафія Собор Пресвятої Богородиці смт Дашава з радістю прийняла запрошення Синоду єпископів нашої Церкви спільно пережити Тиждень християнської родини. Адже кожне подружжя, сім’я, родина потребують особливої Божої благодаті, щоб належно щоденно приймати різного роду виклики та провадити боговгодне життя. Такі ініціативи є дуже важливими як для окремої сім’ї, так і для цілої парафіяльної спільноти. Щоденне життя робить усе, щоб Таїнство подружжя і цінність сім’ї були знівельованими та віднесеними на периферію. А такі роздуми та інтенсивні молитви допомагають серед різних візій чи ідеологій віднайти ту Правду, яку Господь Бог – Творець людини і самого подружжя – промовляє про покликання і завдання подружжя, сім’ї, родини.

Кожного дня служили Молебень до Пресвятої Богородиці у тому наміренні, яке запропоноване програмою відзначення Тижня християнської родини. При цій нагоді проголошували проповіді на тематики, які подані у програмі. Віряни роздумували над покликанням і великим достоїнством батьківства та материнства, адже народження дитини – це не просто подія, яка одного дня відбулася у нашому житті. Це початок великої мандрівки, яка постійно вимагає від нас переглядати свої кроки та якомога повніше реалізовувати своє материнство і батьківство. Також розважали над тим, що плідність є для нас запрошенням Бога стати співтворцями нового людського життя, а кожна дитина – це великий Божий дар для сім’ї. А ще іншого дня роздумували і молилися за те, щоб кожна родина щоденно віднаходила сили бути правдивою домашньою церквою, в якій усі члени зростають у правдивій любові, в християнських чеснотах та спільно мандрують дорогою до Царства Божого.

Окрім цього на парафії було організовано ще кілька подій, які піднесли на вищий рівень молитовне стояння за християнську родину та спонукали ще глибше осмислити, яким великим даром для всіх нас є родина та кожна людина, яку Господь Бог поставив на нашому життєвому шляху.

У четвер, 18 травня, до нас завітав о. Тарас Бабій, директор Інституту родини Стрийської єпархії. Своє поучення о. Тарас розпочав представленням змісту і значення об’явлень, які сто років тому були проголошені людству через трьох португальський діточок у Фатімі. Зокрема, щодо тематики цього тижня об’явлення провіщають, що основна боротьба між добром і злом відбувається у подружжі, у сім’ї. Ця пересторога має усіх нас спонукати до постійного молитовного стояння і усвідомлення, що ми покликані боротися – однак, боротися не між собою, не один проти одного, але спільно боротися за наші родини проти підступів і напасті Диявола. Адже це він прагне зруйнувати, знівечити родину та із спільноти спасіння, якою Бог кличе бути кожну сім’ю, перетворити її на непосильний тягар і джерело страждання й нещастя.

Подружній союз і любов між чоловіком та жінкою є відображенням відносин між Особами Пресвятої Тройці та образом повноти образу Божого в людині. Великою загрозою, яка нівечить це божественне начало, є гріх, є будь-яке зло, що гніздиться у стосунках між чоловіком і жінкою та між усіма членами родини. Подружня любов має стати живою іконою любові Христа Спасителя до своєї Церкви – любові безмежної і безумовної.

У п’ятницю, 19 травня, спільними зусиллями парафіяльної спільноти та Дашавської СЗОШ було створено прекрасний концерт до Дня матері (загалом, в Дашаві відбулося кілька різнопланових святкових заходів з нагоди святкування Дня матері). Особливістю цього дійства стали прозові тексти та поезія, які спонукали присутніх до глибоких роздумів. Декламували їх зрілі люди, і в їхніх устах ці слова набували нового змісту – ніби отримували непорушну печать достовірності сказаного, адже слова ці вже не раз були пережиті на власному досвіді. Невід’ємною прикрасою даного концерту були добре підібрані пісні, які учасники виконували з великим натхненням і трепетом.

Усі запрошені в залі були до глибини душі зворушені такою постановкою. Люди називали це дійство одою на честь Матері.

Тієї ж п’ятниці, 19 травня, перед Молебнем до Богородиці відбулася чергова катехизаційна зустріч для дітей, які готуються приступати до першої Сповіді та урочистого Святого Причастя. Очевидно, тема була тісно пов’язана із відзначенням Тижня християнської родини. Ми роздумували, чому саме сім’я і родина є такою важливою дійсністю для кожної людини і що такого важливого вона нам дає.

Міцність і єдність родини залежить від кожного її члена. Тому ми спробували вияснити, які дії і вчинки можуть ослабити чи навіть зруйнувати сім’ю. А тоді почали вираховувати, якими вчинками і кроками скріплюємо нашу єдність і поглиблюємо нашу любов. Цікаво, що перший список був переповнений різними прикладами, як можна нашкодити або зруйнувати свою сім’ю. Натомість, другий список трохи важче давався – але діти справилися!

На завершення зустрічі ми пригадали собі, що Церква Христова та кожна парафія є також родиною – Божою родиною. І тут від постави кожного християнина залежить, чи буде ця родина міцною, чи навпаки кволою і немічною. Всі розійшлися із твердою постановою дбати про правдиве добро і своєї сім’ї, і великої Божої родини!

У суботу, 20 травня, ми мали традиційну вже катехизаційну зустріч для дітей і молоді. Роздумували над тим, наскільки цінним Божим даром є сім’я. У щоденному житті маємо багато спокус, які ніби викрадають нашу здатність усвідомлювати це. Часто нам важко прийняти правду про те, що кожна людина у нашій сім’ї і в нашій родині є дарована нам Богом. Але ми повинні цінувати їх так само, як цінуємо людські дарунки чи різні цінні речі, які в нас є. Ба більше – кожна людина заслуговує ще вищої пошани і поваги, ніж ми маємо до нашого телефона, планшета, комп’ютера тощо.
З певністю можна сказати, що після таких роздумів діти повернулися додому з більшою повагою і любов’ю до тих людей, яких мають у своїй родині.

Завершенням Тижня християнської родини були недільна Літургія в парафії та участь багатьох наших парафіян у прощі до відпустового місця на Ясній Горі в Гошеві. Єдиним серцем і устами – як у парафіяльному храмі, так і на прощі – поміж іншими наміреннями всі ми ревно просили Господа про Його щедру благодать і люблячу батьківську допомогу для кожного подружжя і кожної родини.

 

Повідомив о. Орест Демко,
адміністратор парафії Собор Пресвятої Богородиці
смт Дашава

 

 

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.