У Бібрці владика Богдан освятив хрест і фігуру св. Мойсея Мурина, як знаки боротьби з алкогольною залежністю

IMG_0071У неділю, 6 березня 2016 року, Преосвященний владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії відвідав з пастирським візитом місто Бібрка, де в храмі Покрови Пресвятої Богородиці очолив Архиєрейську Божественну Літургію, а після богослужіння освятив пам’ятний хрест і фігуру святого Мойсея Мурина, як знаки боротьби проти залежності від алкоголю. Хрест і фігура служитимуть для осіб і родин, де є алкогольна залежність підтримкою і заохотою для визволення від неї та поширення тверезого способу життя.

Варто зазначити, що напередодні у храмі завершилися дводенні реколекції на тему небезпеки і боротьби з різного типу залежностями, які проводив о. Тарас Сидор, Голова комісії «За тверезість життя» Стрийської єпархії. На закінчення реколекцій, 10 людей разом з парохом о. Миколою Ковалем, протопресвітером Бібрського деканату записалися до «Золотої книги тверезості».

Перед входом до храму, єпископа зустрічали численно зібрані парафіяни разом зі священиками. Після цього розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Богдан у співслужінні о. Миколи Коваля, о. Тараса Сидора та інших запрошених священнослужителів.

Звертаючись до присутніх з проповіддю та розважаючи над євангельським уривком про Страшний суд єпископ зазначив, що за ознакою нашого милосердя і співчутливості до ближніх, обійми Божі будуть відкриті для нас.

Далі, Архиєрей зосередив увагу присутніх у храмі на небезпеках, які несе за собою залежність від алкоголю і, наводячи приклади з минулого та проаналізувавши сучасний стан українського суспільства наголосив на необхідності побороти проблему алкоголізму в нашому народі. Завершуючи проповідь, владика Богдан закликав усіх просити у Бога ласки пізнати і здійснити Божу волю, відмовитися від залежностей, а також допомагати і молитися за узалежнених осіб.

Після Літургії єпископ разом зі священиками та мирянами процесійною ходою перейшли до парку в центрі міста, де владика Богдан здійснив чин освячення хреста і пам’ятника святому Мойсеєві Мурину. На завершення єпископ окропив усіх присутніх свяченою водою.

Прес-служба Стрийської єпархії

 

Довідка:

Святий Мойсей Мурин (325-400) — святий з Африки, монах і чудотворець. Саме до цього святого дуже часто моляться за визволення від гріха пияцтва.

Святий Мойсей Мурин народився 325 року і походив з Ефіопії. Замолоду був слугою. Коли ж за нечесну поведінку його прогнали з дому пана, він став жорстоким розбійником. Переховуючись одного разу пустелі, Мойсей так захопився прикладом святого життя пустельників, що розкаявся і почав жити побожним життям.

Його життя було сповнене безперервної молитви і постійної покути. Олександрійський патріарх Теофіл, довідавшись про духовний поступ Мойсея, висвятив його на диякона, а згодом на священика. Після свячень Мойсей прожив у чернечому братстві п’ятнадцять років. Бог дав йому дар передбачати майбутні події й творити чудеса. Святий Мойсей Мурин загинув від рук розбійників, які напали на монастир в 400 році.