У Білці започаткували традицію проводів коляди

У неділю, 12 лютого, мешканці с. Білка за ініціативи місцевого пароха о. Олега Федишина та завідувача НД Галини Фіни зійшлися коло церкви на проводи коляди. До гурту людей запрошували гучні звуки колядок та запах вогнища, на якому вже варився куліш. Завітали на свято і гості – о. Іван Биков та юні колядники з сусіднього Вовкова. Дійство розпочалося спільною молитвою. Літературно-музичну композицію із колядок підготували учасники церковного хору с. Білка. Їх на імпровізованій сцені змінили вихованці драматичного гуртка місцевого Народного дому (кер. Г. Фіна), які інсценізували вертеп. Перед глядачами виступили із колядами і гості з Вовкова. Найменші учасники свята – малюки-дошкільнята – віншували, ще й отримали від о. Олега подаруночки на згадку.

На всі вітання та побажання, які пролунали зі сцени, «відповіла» авторськими поетичними віншуваннями на сучасну тематику Наталія Гавінська; священик подякував громаді за активність та висловив надію на те, що свято проводів коляди стане у цьому селі традиційним. Пролунали і слова подяки на адресу спонсора цього свята – депутата районної ради З.Д.Максимишина, та п. Володимира Дидика.

Незважаючи на морозець, ніхто не поспішав додому: глядачі та виконавці куштували зварений прямо на вулиці куліш та смакували глінтвейн – кулінарі доробки Степана Гавінського; пригощалися гарячими чаєм та кавою із печивом і різноманітними пампухами, які напекли до свята місцеві господині – учасниці спільноти «Матері в молитві», що вже понад рік діє при церкві с. Білка.

Усмішки на обличчях присутніх, бажання багатьох людей долучитися до підготовки і проведення свята, щире зацікавлення та невимушені слова подяки після його завершення засвідчили, що мета заходу – не просто змістовно організувати дозвілля, а сприяти неформальному об’єднанню  громади – досягнута.

 

Повідомила Н.Гавінська

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.