У Ходорові освятили новозбудований храм

29 липня 2018 року, Преосвященний владика Тарас (Сеньків), Єпарх Стрийський звершив Чин освячення новозбудованого храму святих рівноапостольних Володимира і Ольги у м. Ходорів. Освячення церкви стало визначною подією, тому в храмі зібралася велика кількість парафіян та гостей. Храм спроектував львівський архітектор Олександр Матвіїв у 1999 році. Відтоді церкву протягом майже двадцяти років років будували за кошти благодійників і парафіян. В урочистих богослужіннях взяв участь також єпископ-помічник Преосвященний владика Богдан (Манишин). На подвір’ї новозведеної святині єпископів вітали парох храму о. Тарас Гриців, разом із парафіяльною спільнотою та запрошеними священнослужителями.

Святкове богослужіння розпочалося з освячення храму і престолу. Владика Тарас, разом зі священиками, обмив престіл водою з милом, червоним вином та рожевою водою і намастив його миром. Далі відбулося освячення самої будівлі церкви зсередини і зовні. Після цього, єпископ заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського.

Відтак, розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія. Звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Тарас сказав: “Цей новий храм повстав та є освячений як місце мешкання Триєдиного Бога. Тому, щоб збагнути глибину значимості цієї події, маємо згадати, що першим місцем перебування Бога на землі був рай. Біблійне оповідання про рай, не має на меті вказати його географічне розміщення, але алегорично окреслити його богословське значення. Рай – це не місце, яке всі шукають, але інтегральний спосіб вираження стосунку, взаємовідносин, між Богом Творцем та його створінням – людиною”.

Продовжуючи, єпископ зазначив, що “гріх непослуху став причиною вигнання людини з раю, але Христос прийшов, щоб через свою хресну жертву подолати смерть та повернути людині право на рай. Воскресити зруйнований гріхом стосунок любові між людиною та Богом та в усій красі відновити у ній образ і подобу Божу, до якої вона була створена”.

За словами проповідника, місцем, яке Господь визначив для примирення та обнови Бого-людської взаємності, є заснована Христом свята Церква, Його Містичне Тіло, яке здатне поєднати з Богом усе людство: “До Церкви людина вступає зранена наслідком непослуху за споживання плоду дерева пізнання добра і зла – зі свідомістю провини, гніту відповідальності за свій гріх, та передовсім зі свідомістю буттєвої потреби Бога, який спасає. А Господь там її очікує як джерело життя, безумовно відкрите для кожної людини у примиренні, здобутому Христом його жертвою відкуплення”.

“Сьогодні ми освятили новий храм, який є мистецьким твором не лише у архітектурному розумінні. Його будували талант та жертвенна щедрість і праця тих, кого Дух Господній покликав тут започаткувати дорогу до того раю, який Господь відновлює у наших душах: бо ви є храмом Бога живого, і дух Божий мешкає у вас. Якщо шукаємо сьогодні місце на землі, де був древній рай, то зараз він для нас починається тут, у цьому новому храмі”, – мовив далі єпископ.

“Усвідомлюючи сутність добра і зла, приносимо сюди свої тягарі, які намагаються ув’язнити наше життя оковами самодостатності, безбожності та егоїзму. Приносимо біль та страждання вигнаної з раю людини у протягнутих руках каяття з благанням про прощення і помилування. А Господь, який є для нас Богом Любові та Милосердя, приходить до нас, щоб бути більшим даром, як древнє райське дерево життя, бо стає нашим оправданням, в силі Святого Духа перемінюючи нас своїм Словом та живлячи вічним життям у Таїнстві свого Тіла та Крові”.

Завершуючи проповідь владика Тарас побажав присутнім: “Нехай цей храм стане місцем вашої зустрічі з живим Христом. Зустрічі, яка відновляє в кожній людській душі радість єдності з Богом. Адже рай є тільки там, де людина перебуває з Богом у мирі. Що більше, цей рай кожен з нас має віднайти та носити у своєму серці. Тому сьогодні всім вам бажаю: будьте для цього храму єдиним серцем, у якому розквітає красою Божого миру та любові новий рай. Рай, якого людство шукає, але ніколи не знайде деінде, як тільки в безумовній єдності з своїм Творцем, котрий потребує кожного з нас, подібно як Пречисту Діву Марію, звеличену Церквою «Раєм небесним на землі», щоб нести звістку про Бога, який своєю милосердною любов’ю повернув нам у Христі втрачене синівство та відкрив замкнені для нас ворота небесного Царства”.

По завершенні богослужіння єпископ привітав усіх парафіян із освяченням храму. За значні старання та працю, владика Тарас нагородив найактивніших парафіян і меценатів почесними грамотами. Серед них будівничі, жертводавці і всі люди доброї волі, які підтримували зведення нової святині. У свою чергу, о. Тарас Гриців від імені парафіян подякував єпископам за візит, освячення храму, спільну молитву та пастирське слово. На завершення владики залишили пам’ятні записи в напрестольному Євангелії храму.

 

 

Прес-служба Стрийської єпархії

Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.