У Хорватії відбувається сімейний духовно-екологічний табір “Зелен-світ”

З 10 по 20 липня, на березі Адріатичного моря у сонячній Хорватії в місті Селіне, відбувається духовно-екологічний табір “Зелен-світ”, організатором якого є Бюро екології Стрийської єпархії. Більше 50-ти учасників табору з різних єпархій відгукнулося на запрошення еко-бюро корисно та цікаво провести  час на такому таборі. Найважливішою частиною дня є щоденна Божественна Літургія, на якій всі присутні отримують духовну поживу. Присутні священики, а саме о. Олег Кобель та о. Ярослав Турик щодня дають духовно-екологічні імпульси, звертаючи увагу на деякі аспекти віри в контексті відповідального ставлення до створіння. Вже в сам день приїзду було влаштовано роздільне сортування сміття.

Для декого з таборовиків це чудова нагода навчитися, як це робити правильно. Також піднімалася тема дбайливого ставлення до води, як Божого дару. Дуже допомогла при цьому дитяча книжка “Блакитний скарб”, яку читалося та обговорювалося всім табором.

Кожний ранок розпочинається з аеробіки, ранкового розважання та спільної молитви. Це надзвичайно здружило всіх вже в перший день. Після вечері всі спільно моляться за мир в Україні.  Ввечері є концертна або танцювальна програма, адже серед учасників табору чимало музикантів та молодих танцюристів зразкового дитячого ансамблю “Калейдоскоп” з м. Радивилова. Спортивні ігри, конкурси художньої фотографії, купання на морі також стали важливим атрибутом табору. Незабутні враження таборовикам подарувала збірна Хорватії, матч якої за вихід у фінал дивилися цілим табором. А тоді були спільні святкування з хорватами після перемоги їхньої збірної.
За 10 днів учасники табору мали кілька екскурсій: до Національного парку Паклєніца, до м. Задар та м. Стари Град. Кілька днів табору зробили всіх його учасників однією родиною. Напрочуд гарно, коли в одному місці зібралося стільки людей різного віку та професій, яких об’єднала любов до Творця та створеного Богом світу. Чудовою нагодою, щоб це побачити, став написаний самими таборовиками гімн табору “Зелен-Світ”, в якому оспівується краса хорватської природи і бажання повернутися до м. Селіне ще раз.
Повідомив о. Олег Кобель
Коментування заборонене, але Ви можете залишити посилання на Ваш сайт.